Wielokulturowe Warszawskie Street Party to największy w Polsce wielokulturowy festiwal. Każdego roku występują na nim dziesiątki artystek i artystów pochodzących z różnych kultur. Podczas tej edycji zobaczymy m.in. uwodzicielskie i rytmiczne flamenco, budzące zmysły tańce orientalne, tradycyjne tańce czeczeńskie w wykonaniu bardzo znanych w Warszawie Dzieci z Dworca Brześć oraz kolorowe i widowiskowe tańce irańskie.

Fani muzyki w programie odnajdą m.in. meksykański rock (OveHa CzarNa), występ cieszącego się sporą popularnością w Polsce zespołu Mamadou&SamaYoon, gorące rytmy prostu z Kuby w wykonaniu Reya Ceballo & Tripulacion Cubana oraz najgłośniejszy zespół w mieście, czyli Ritmo Bloco grające zyskującą z roku na rok coraz większą popularność sambę!

Jednak Street Party to nie tylko muzyka i tańce, to również liczne warsztaty, strefa dla organizacji pozarządowych, jedzenie oraz widowiskowa, kolorowa, roztańczona parada!

Mimo pewnych ograniczeń związanych z epidemią COVID-19, te wszystkie atrakcje pojawią się również na tegorocznej edycji festiwalu. Skosztujemy uwielbianej przez Warszawiaków baklawy, poćwiczymy grę na tradycyjnych afrykańskich bębnach djembe oraz będziemy mieli okazję wziąć udział w warsztatach, prowadzonych przez Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, dotyczących możliwości stowarzyszania się przez migrantów.

Jak ujęła to zgrabnie koordynatorka WWSP, Zuzanna Dłużniewska – Street Party to taki kulturalny koktajl witaminowy, możemy spotkać tu przedstawicielki i przedstawicieli kultur z każdego kontynentu i zobaczyć ich prawdziwą kulturę w sposób, w jaki oni sami ją widzą!

A to wszystko zaledwie przedsmak tego, co będzie do zobaczenia, usłyszenia i zasmakowania na XII edycji Wielokulturowego Warszawskiego Street Party, ponieważ WWSP to ponad 100 artystek i artystów rożnych kultur, dwie sceny, strefa akustyczna, kilkanaście stoisk i namiotów oraz 12 lat doświadczenia w organizacji najbardziej kolorowego i wielokulturowego wydarzenia w Polsce.

Ponadto WWSP to nie tylko festiwal, ale również idea. A nawet w pierwszej kolejności idea. Celem festiwalu jest stworzenie przestrzeni, w której Warszawianki i Warszawiacy, bez względu na pochodzenie mogą swobodnie pokazać to, co uważają za najlepsze w swojej kulturze. W ten jeden dzień w roku centrum Warszawy zmienia się w miejsce, gdzie na pierwszym planie są migranci i ich kultury.

Organizatorem Wielokulturowego Warszawskiego Street Party jest Fundacja Inna Przestrzeń, która stawia sobie za cel promowanie otwartości, demokracji i wielokulturowości. Organizuje m.in. magiczny festiwal Transkaukazja inspirowany współczesnym Kaukazem w Warszawie oraz festiwal One Caucasus w Gruzji, inicjuje liczne działania kulturalne i edukacyjne oraz regularnie zabiera głos w ważnych społecznie sprawach.

Wielokulturowe Warszawskie Street Party odbędzie się 30 sierpnia w godzinach 13:00-21:00 na Krakowskim Przedmieściu (na wysokości Pomnika Mickiewicza).

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.

Szczegółowy program wydarzenia będzie dostępny od 25 sierpnia na stronie internetowej.

Przydatne linki i informacje

Oficjalna strona WWSP – http://streetparty.pl

Facebook WWSP – https://www.facebook.com/WielokulturoweWarszawskieStreetParty/

Wszystkie zdjęcia, filmy i loga znajdujące się na oficjalnej stronie WWSP oraz Facebooku mogą Państwo wykorzystać w swoich materiałach prasowych.

W razie pytań proszę dzwonić pod numer +48 515-136-153 lub pisać na adres e-mail [email protected].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj