WOŚP – kwota deklarowana jest już na koncie

0
1676
Kwota deklarowana – 81 423 542 PLN jest już na koncie WOŚP. Suma nadal rośnie…
 

W czwartek 1 lutego, nieco ponad dwa tygodnie po 26. Finale WOŚP, na koncie Orkiestry znalazła się już kwota zadeklarowana na zakończenie niedzielnej zbiórki. Wartość środków zebranych, przeliczonych i przekazanych na rachunek bankowy Fundacji przekroczyła zatem 81 423 542,00 PLN – taką sumą zakończyła się telewizyjna transmisja z Finału WOŚP. 

Wynik zbiórki nadal szybko rośnie, ponieważ cały czas, aż do końca lutego, trwać będzie liczenie zebranych pieniędzy. Ostateczny rezultat 26. Finału WOŚP poznamy 8 marca, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

– Niesamowicie rośnie suma zebranych w Finale środków. To pokazuje, jak wielkim zaufaniem cieszy się Orkiestra, ale także wielki profesjonalizm osób zaangażowanych w organizację zbiórki – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Organizatorzy lokalnych sztabów oraz także pracownicy mBanku, naszego tegorocznego bankowego partnera, pracują bardzo intensywnie aby jak najszybciej zakończyć proces liczenia zebranych środków. I kwota cały czas się zwiększa, myślę więc, że 8 marca znów będziemy mieli szansę zaskoczyć Polaków efektem ich wsparcia dla celu 26. Finału WOŚP – dodał Jurek Owsiak.

26. Finał WOŚP odbył się 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. W sumie powstało 1 700 sztabów akcji. Odbyło się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a o godzinie 20:00 tradycyjnie niebo rozświetliło „Światełko do nieba” – happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej zbiórki.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj