W trosce o piękno i rozwój kobiet

0
3381

Agnieszka Myślak, nominowana do tytułu „Kobiety Charyzmatycznej”, jako kreatorka urody i życia kobiet w świecie kosmetyków Mary Kay, nie tylko dba o urodę Pań, ale także motywuje Je do rozwoju zawodowego, co często wpływa także pozytywnie na Ich życie osobiste i prowadzi do prawdziwego szczęścia.

wybrane 1

Od lewej: Agnieszka Myślak – nominowana do tytułu „Kobieta Charyzmatyczna”, Studio Kosmetyczne Glamour Gliwice, Radosław Nosal – Redaktor Magazynu WhyStory

 

W pochmurny zimowy poranek do Redakcji Why Story wchodzi wysoka, elegancka i pewna siebie Kobieta. Wyrazisty makijaż podkreśla Jej naturalną urodę brunetki. Ma krótkie włosy z uniesioną grzywką. Jej szyję i nadgarstki ozdabia oryginalna biżuteria. – Będzie ciekawie – pomyśleli redaktorzy Why Story, widząc piękną i pełną energii Agnieszkę Myślak.

Pani Agnieszka od 13 lat prowadzi salon kosmetyczny Glamour, który mieści się w Gliwicach. – Od początku istnienia mojej firmy upiększam życie kobiet – szczególnie zewnętrznie, a od trzech lat również ich wnętrza – z animuszem rozpoczyna swoją opowieść – Współpracuję z kobietami w Polsce, ale też poza naszym krajem. Natomiast salon prowadzę jednoosobowo. Sama wykonuje zabiegi, chociaż w ostatnich latach zajmuje się głównie oferowaniem Kobietom  amerykańskich kosmetyków Mary Kay oraz zapraszaniem Innych do wspólnego biznesu. Dyplom Akademii Ekonomicznej w Katowicach na pewno przyczynia się do wzmocnienia Jej kompetencji zawodowych w zakresie przedsiębiorczości.

mery2(1)

Dużo nauczyłam się też w firmie mojego Taty. Przede wszystkim dokładności, bo w Jego branży trzeba było być bardzo precyzyjnym . Dlatego potem byłam tak samo dokładna w robieniu paznokci – przyznaje. – Ponadto jestem osobą, która gdy o czymś mówi, musi najpierw przetestować to na własnej skórze. Zawsze muszę być wiarygodna. Poznaję kobiety i odkrywam, czego każda z Nich potrzebuje. I daję Im to, podobnie jak założycielka firmy Mary Kay Ash, której kosmetyki polecam Kobietom.

Inspirująca historia Mary Kay – firmy marzeń

Mary Kay Ash założycielka uznanej amerykańskiej firmy kosmetycznej – Mary Kay – na początku lat 60. XX wieku pracowała w przedsiębiorstwie zajmującym się sprzedażą bezpośrednią. W tamtych czasach mężczyźni byli znacznie lepiej wynagradzani niż kobiety pracujące na równorzędnych stanowiskach. Mary Kay Ash, uzyskując wysoką pozycję lidera sprzedaży nie chciała godzić się z taką sytuacją, więc zapragnęła założyć własną firmę . Zainwestowała wszystkie swoje oszczędności, żeby stworzyć markę sygnowaną własnym nazwiskiem. Najpierw założyła firmę  w Dallas, żeby kilka lat później wybudować swoją pierwszą fabrykę kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych o najwyższej jakości.

Mary Kay oferuje wspaniałe kremy, mleczka czy peelingi. Zakochałam się w tej firmie, ponieważ od zawsze lubiłam luksus. Wcześniej pracowałam na bardzo drogich kosmetykach, ale w żadnym zakresie nie można ich porównać do jakości produktów Mary Kay – podkreśla Agnieszka Myślak.

mery11

Mary Kay Ash napisała również książkę, pomagającą kobietom przetrwać w zdominowanym przez mężczyzn świecie biznesu. Sporządziła dwie listy. Na jednej z nich były rzeczy, które jej dotychczasowi pracodawcy robili dobrze; na drugiej – rzeczy, które jej zdaniem mogły być zrobione lepiej. Przeglądając obie listy, Mary Kay stwierdziła, że niechcący stworzyła plan marketingowy firmy marzeń – takiej, która mogłaby zaoferować kobietom nieograniczony potencjał realizacji sukcesów osobistych i finansowych.

Idea Mary Kay

Mary Kay za swe motto przyjęła Złotą Zasadę – ,,traktuj innych tak jak sama chciałabyś być traktowana’’, stwierdzając, że najlepszy sposób postępowania dosłownie w każdej sytuacji polega na tym, by nie czynić drugiemu, co tobie niemiłe. Kobiety, które pani Agnieszka zaprasza do współpracy zmieniają całe swoje życie. Na początku pokazuje im Mary Kay jako kosmetyki, a potem jako filozofię życia. – Babcia wpoiła mi zasadę, która brzmi: „traktuj innych tak, jak sama chciałabyś być traktowana”, czyli jest ona zbieżna z obowiązującą w Mary Kay – zauważa pani Myślak. Dlatego każdą klientkę traktuje indywidualnie z należytą uwagą. Doskonale wie, jak wydobyć z każdej kobiety naturalne piękno. Najpierw należy wprowadzić zmiany na lepsze w wyglądzie zewnętrznym, aby klientki mogły poczuć się pięknie i atrakcyjnie. Dopiero potem możliwe jest wprowadzenie zmian w mentalności.

Właścicielka salonu Glamour nosi bransoletkę z hasłem: „Spraw bym poczuła się ważna”, a na drugiej wypisana jest Złota Reguła – Nie możemy kochać innych ludzi, jeżeli nie kochamy siebie i nie wierzymy we własne możliwości – tłumaczy.

W drodze do spełnienia i szczęścia

Pani Agnieszka wyleczyła wiele osób z problemów skórnych przy pomocy serii kosmetyków MK. Jej zdaniem  wystarczy przeznaczyć 2 minuty dwa razy dziennie na pielęgnację MK. Po sześciu miesiącach efekt będzie olśniewający: – To są genialne kosmetyki, bo są stworzone dla kobiet, które nie mają czasu. Nasze kosmetyki są też idealne dla alergików. Sama nim jestem i wiem jak na mnie działają od 10 lat.

Pani Agnieszka Myślak twierdzi, że pomogła zadbać o twarz około 3 tysiącom kobiet. Uczulone na produkty Mary Kay były tylko dwie. Chwali ich unikatowy skład. Zdarzało się, że klientki chciały zakupić tylko tusz do rzęs, a pani Agnieszka pokazała im cały wachlarz podstawowej pielęgnacji Wykonała wszystkie zabiegi, po których Panie twierdziły, że muszą utrzymać uzyskany efekt i zawsze mieć tak profesjonalnie wykonany makijaż. Jedną z takich klientek była matka 7 dzieci, która nie do końca miała czas kompleksowo o siebie dbać, ale przeszła fantastyczną metamorfozę. Poprawiła się kondycja jej skóry, dopasowała do swojej cery makijaż, a także zmieniła swój styl ubierania. Ta Kobieta stała się bardziej pewna siebie, została konsultantką i  z nową energią zmieniła swoje życie na lepsze, a przy tym stała się bardziej szczęśliwa.

zestaw

U nas nie ma sufitu w biznesie. Każda z Nas może osiągnąć to, o czym marzy. Firma Mary Kay działa kompleksowo! Uwielbiam kobiety i lubię  pomagać im się zmieniać na lepsze. Dla mnie największą nagrodą jest, gdy widzę jak ktoś przechodzi metamorfozę i naprawdę rozkwita. To esencja, którą chcemy widzieć zawsze w Studiu Kosmetycznym Glamour – z satysfakcją puentuje Agnieszka Myślak.

Pani Agnieszka z dumą opowiada także o swoich najbliższych. Uważa, że jednym z czynników budujących szczęście jest to, aby każdy z członków Jej rodziny miał swój azyl. Jest dumna ze swojej Córki Leny  i Męża Mariusza, którego pasją jest zdobywanie najwyższych szczytów, jak Mount Blank, Aconcagua czy Elbrus. Sama, jak twierdzi, chodzenie po górach nie jest Jej pasją, ale kiedy w nagrodę za swoją działalność charytatywną na rzecz dzieci  otrzymała weekendowy pobyt w Zakopanem, dała się namówić Mężowi na wejście na Kasprowy i na Giewont (tego samego dnia). Zresztą codziennie zdobywa swoje własne szczyty.

 

Autorzy: Radosław Nosal

Beata Sekuła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj