UNICEF Polska: Polacy przekazali 4,2 mln zł na pomoc dzieciom w Nigrze

0
1146

Mija rok od rozpoczęcia akcji UNICEF Polska „Pomoc dla Nigru”. Historia małej Omary i innych dzieci cierpiących na skutek niedożywienia w tym kraju, poruszyły serca Polaków. Łącznie udało się zebrać 4,2 mln złotych!

Po raz kolejny Darczyńcy z Polski okazali hojne wsparcie dla najbardziej potrzebujących. Każda osoba, która wsparła naszą kampanię, może mieć świadomość, że uratowała zdrowie i życie dziecka, powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

W listopadzie 2019 r. organizacja wspólnie z Łukaszem Nowickim, Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF, zaapelowała o pomoc dla dzieci w Nigrze. Sytuacja w tym kraju była bardzo zła. To jedno z najsłabiej rozwiniętych państw na świecie. Cykliczne susze i powodzie powodują, że nieustannie brakuje żywności, a tysiące dzieci cierpią z głodu.

Ekipa UNICEF Polska wraz z Łukaszem Nowickim była w Nigrze, aby na własne oczy zobaczyć skalę problemu. Po powrocie z misji, Ambasador Dobrej Woli UNICEF mówił: To była bardzo trudna wizyta. Sam jestem ojcem i widok umierających z głodu dzieci bardzo mnie poruszył. Poznałem m.in. malutką Omarę, która w wieku ośmiu miesięcy waży nieco ponad 3 kg! W XXI taka sytuacja jest niewyobrażalna!

Teraz już wiemy, że Omara wyzdrowiała. Ze szpitala wspieranego przez UNICEF, gdzie otrzymała pomoc, wróciła do domu. Tam z wytęsknieniem czekał na nią tata i rodzeństwo. Dzięki wsparciu Darczyńców z Polski, wiele historii dzieci takich jak Omara, zakończyło się szczęśliwie.

W ramach akcji „Pomoc dla Nigru” UNICEF zbierał środki na ratowanie i leczenie niedożywionych dzieci w tym kraju. Pieniądze zebrane w Polsce przeznaczono m.in. na żywność terapeutyczną i leczenie niedożywienia u dzieci, suplementację witaminą A i żelazem, zakup tabletek odrobaczających, szczepienia przeciwko odrze oraz zapewnienie dostępu do czystej wody, sanitariatów i zestawów higienicznych.

Zebrana kwota to jedna z najwyższych w historii zbiórek dla konkretnego kraju, przeprowadzonych przez UNICEF w Polsce. Pracownicy UNICEF cały czas są na miejscu i niosą pomoc, a także monitorują sytuację dzieci.

W imieniu swoim, całej organizacji oraz dzieci w Nigrze, do których dotarła pomoc z Polski, mówię: serdeczne dziękuję! Razem sprawiliśmy, że wielu najmłodszych w Nigrze ma szansę na lepszą przyszłość, dodaje Marek Krupiński.

Najbardziej potrzebującym dzieciom w krajach takich jak Niger, można również pomóc, kupując produkt humanitarny UNICEF na prezentybezpudla.pl.

Kampanię UNICEF Polska na rzecz ratowania życia dzieci w Nigrze wspierał portal ONET.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj