Trwa Białostocki Salon Maturzystów

0
3009

Trwa Białostocki Salon Maturzystów

Setki podlaskich uczniów odwiedziły kampus Uniwersytetu w Białymstoku podczas pierwszego dnia Białostockiego Salonu Maturzystów organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Na największych targach edukacyjnych w regionie prezentuje się kilkanaście uczelni.

Dla uczniów to okazja, by dowiedzieć się, co czeka ich na maturze w 2016 roku. Organizatorzy przygotowali m.in. spotkania z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, którzy omawiają egzaminy dojrzałości z poszczególnych przedmiotów.

Przede wszystkim jednak uczniowie mogą z pierwszej ręki dowiedzieć się, co oferują uczelnie – nie tylko te podlaskie – i jakie obowiązują w nich zasady rekrutacji. Oprócz prezentacji wykładowych i filmowych szkoły wyższe przygotowały stoiska, na których można w praktycznej, atrakcyjnej formie zapoznać się z oferowanymi kierunkami i specjalnościami, albo zainspirować różnymi dziedzinami wiedzy.

Spotkanie potrwa 2 dni, do 15 września. Białostocki Salon Maturzystów po raz pierwszy odbywa się w nowym kampusie UwB. Nowoczesne uniwersyteckie obiekty także budzą duże zainteresowanie młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj