Trening fizyczny, a właściwe odżywianie

0
3248

Dieta sportowca

Połączenie systematycznego treningu fizycznego z właściwym odżywianiem to najlepszy sposób na doskonałe zdrowie, samopoczucie i idealną sylwetkę. W przypadku mężczyzn, odpowiednio zaplanowany wysiłek fizyczny gwarantuje pobudzoną aktywność hormonów a także nasilenie specyficznych przemian metabolicznych które sprzyjają utrzymaniu męskiej i atrakcyjnej sylwetki. Poprawie ulega wydolność organizmu, zmniejsza się masa tłuszczowa ciała i sprawniej działa cały układ sercowo-naczyniowy. Jednak możliwość odniesienia pełnego sukcesu jest możliwia dopiero wówczas, gdy trening zostanie połączony z odpowiednim sposobem odżywiania. Wysiłek fizyczny świetnie pobudza organizm, ale bez dostarczenia odpowienich wartości odżywczych, jego efekty będą bardzo słabe lub żadne.

Zgodny z wymogami ustrojowymi sposób odżywiania jest niezwykle istotny, gdyż proces kumulowania się rozmaitych deficytów energetycznych i odżywczych w diecie, oraz występowanie wielu dysproporcji w podaży składników pokarmowych może prowadzić do obniżenia kondycji psychofizycznej, niekorzystnych zmian w składzie ciała oraz pogorszenia stanu zdrowia. Jest więc oczywiste, że ewentualna korekta sposobu żywienia ukierunkowana na poprawę wartości energetycznej i odżywczej diety może mieć znaczący udział w osiąganiu lepszych wyników. Jednym z zasadniczych celów niniejszych badań i analiz jest między innymi dokonanie szczegółowej oceny stanu odżywienia pod kątem wartości energetycznej diety, zachowania proporcji podstawowych składników pokarmowych takich jak: węglowodany, białka, tłuszcze, a także zbadania zawartości wybranych witamin i składników mineralnych.

Szczegółowa analiza sposobu żywienia ma wykazać ewentualne nieprawidłowości ilościowe i jakościowe w diecie na tle obowiązujących norm oraz umożliwić wytypowanie związanych z nimi zagrożeń. Ocenę sposobu żywienia powinno się przygotowywać na podstawie szczegółowego wywiadu żywieniowego, gdzie zebrano informacje na temat spożywanych napojów, produktów i potraw. Na podstawie wyników tego badania opracowano następnie szczegółowy plan dietetyczny, który ma na celu skorygować większość popełnianych błędów.

Żywimy nadzieję, że sumienna i systematyczna realizacja wyznaczonego planu dietetycznego nie tylko pozwoli osiągnąć lepszą kondycję i sylwetkę, ale także przyczyni się istotnie do poprawy samopoczucia i zdrowia.

Z pozdrowieniami

Dobry Dietetyk

jedzenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj