Sylwester z Polsatem w Katowicach !

0
2482

10. jubileuszowa Sylwestrowa Moc Przebojów Telewizji Polsat ponownie zagra w Katowicach. Tym razem widzów pod sceną i przed telewizorami zabierzemy do lat 80., by przypomnieć największe hity dekady, w której Polacy namiętnie oglądali filmy video, młodzież grała w pierwsze gry na Atari, a dzieci biły rekordy w układaniu kostki Rubika.

 polsatw

W tym roku ostatnie godziny starego i pierwsze nowego roku spędzimy na ogromnej multimedialnej scenie w doborowym towarzystwie topowych polskich wykonawców: Beaty Kozidrak i Bajmu, Sylwii Grzeszczak, Ewy Farnej, Bednarka, Eneja, Eweliny Lisowskiej, Adama Asanova i zespołu Piersi, Golec uOrkiestry, Zbigniewa Wodeckiego, IRY, Grzegorza Hyżego, Sarsy, Michała Wiśniewskiego, Wojtka Łuszczykiewicza i zespołu Video, Natalii Szroeder, grupy Boys, Blue Cafe, Feela, zespołu Sami, Pięknych i Młodych oraz Andrzeja Cierniewskiego. Największe przeboje Modern Talking, przy których bawiliśmy się w latach 80., przypomni wokalista zespołu – Thomas Anders. 

„Sylwestrowa Moc Przebojów” po raz drugi w historii zawita do Katowic. Jak dotąd gościliśmy już w Krakowie, Warszawie i Gdyni, ale to właśnie tu na placu Honorowym pod Spodkiem, w samym centrum Katowic, rok temu bawiliśmy się najlepiej na największym karaoke na świecie. To był wielki sukces. Wraz z kilkudziesięcioma tysiącami mieszkańców, przed telewizorami „Sylwestrową Moc Przebojów” oglądało średnio 4,5 miliona widzów, a Telewizja Polsat była liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych.

 

– Cieszymy się, że jubileuszowa Sylwestrowa Moc Przebojów Telewizji Polsat ponownie zabrzmi w sercu Śląska – pod kultowym Spodkiem. To dla nas doskonała okazja, by pokazać dziesiątkom tysięcy naszych gości oraz milionom Polaków przed telewizorami, że Katowice są nowoczesną metropolią, tętniącą energią naszych mieszkańców, stawiającą na kulturę, muzykę i rozrywkę na najwyższym poziomie. Wyjątkowość Katowic podkreśla tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki, którym nasze miasto – jako jedyne w Polsce – może się pochwalić. Zapraszamy do Katowic! – mówi prezydent miasta Marcin Krupa.

 

– Sylwestrowa noc jest jedyną i niepowtarzalną, trudno wyobrazić ją sobie bez szampana, cekinów, piór, humoru, fajerwerków, dyskotekowych świateł, tancerzy, samby i wielkich przebojów, które popłyną ze sceny w Katowicach. To wspaniała okazja by potańczyć pod sceną wśród kilkudziesięciu tysięcy ludzi i przed telewizorami wśród milionów. Dla nas to wielkie wyzwanie realizacyjne. Multimedialna, wysoka na 8 pięter scena, a na niej ponad 100 artystów, których hity zapewnią nam doskonałą zabawę – mówi Nina Terentiew, członek zarządu i dyrektor programowy Telewizji Polsat.

 

W tym roku sylwestrowy wieczór upłynie nam w rytmie największych współczesnych hitów z list przebojów oraz tych z lat 80., z czasów gdy wielkim wydarzeniom w Polsce i na świecie towarzyszyła syntezatorowa muzyka taneczna i melodyjny pop. Polskie gwiazdy „Sylwestrowej Mocy Przebojów” oprócz własnych przebojów zagrają covery, które podbiły serca Polaków. Usłyszymy m.in. „The Final Countdown” Europe w wykonaniu Feela, „Forever Young” Alphaville zaśpiewa Natalia Szroeder, a „Susanna” The Art Company z publicznością zanuci Michał Wiśniewski. Będzie można zatańczyć w rytmie wielkiego hitu Whitney Houston „I Wanna Dance With Somebody” – wyśpiewa go Ewa Farna, czy usłyszeć klasyk A-ha „Take On Me” w wykonaniu Video. Nie zabraknie również wielkiego hitu Madonny „La Isla Bonita”, którego cover zaprezentuje Blue Cafe. Publiczność będzie mogła również posłuchać duetu, powstałego właśnie z myślą o tegorocznej Sylwestrowej Mocy Przebojów. Po raz pierwszy Sylwia Grzeszczak i Beata Kozidrak zaśpiewają wspólnie przebój Cher z 1989 roku – „If I Could Turn Back Time”. Niezapomniany klimat tamtych lat przypomną również wielkie polskie przeboje „Chałupy welcome to” w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, czy hity Beaty i Bajmu, bez których nie mogła odbyć się wówczas żadna prywatka: „Co mi Panie dasz” czy „Józek nie daruję Ci tej nocy”.

 

Jednym z największych wykonawców tamtych lat był zespół Modern Talking. Grupa sprzedała na świecie ponad 120 milionów płyt. Wokalista tego niezapomnianego duetu Thomas Anders i Modern Talking Band, będą gośćmi specjalnymi katowickiego sylwestra w Polsacie. Wszystko zaczęło się w 1983 roku od spotkania Thomasa Andersa i Dietera Bohlena i piosenki „You’re My Heart, You’re My Soul”, którą ten ostatni skomponował podczas wakacji na Majorce. Dieter był już wówczas kompozytorem i producentem. Zachwyciła go barwa głosu Andersa, więc nie bez oporów namówił go do współpracy. Pomysł powołania zespołu, jego nazwa była zlepkiem nazw innych zespołów z tamtego okresu Modern Romance i Talk Talk, ostatecznie ziścił się jesienią 1984 roku, kiedy pod szyldem Modern Talking do rozgłośni trafił ich pierwszy hit „You’re My Heart…”. Początkowo piosenka odniosła umiarkowany sukces, ale po nagraniu teledysku, który ukazał się w karnawale 1985 roku, nagle stała się wielkim przebojem najpierw w Niemczech, a potem w całej Europie. Świetne chwytliwe dyskotekowe kompozycje i charakterystyczne, śpiewane falsetem chórki w refrenach stały się znakiem rozpoznawczym zespołu. W czasie pierwszego okresu działalności między 1984 a 1987 rokiem Modern Talking nagrał 6 albumów, a ich piosenki znalazły się na szczytach list przebojów w ponad 30 krajach jednocześnie. Prócz wspomnianego pierwszego przeboju, triumfy na listach święciły również „You Can Win If You Want”, „Cheri, Cheri Lady”, „Brother Louie”, „Atlantis Is Calling (S.O.S. For Love)” czy „Geronimo’s Cadillac”. Kolejny oszałamiający sukces przyszedł wraz z płytą „Back For Good” i powrotem zespołu w 1998 roku. Przeboje Modern Talking w nowych aranżacjach wróciły na listy przebojów całego świata, a album sprzedał się w ponad 10 milionowym nakładzie i stał się największym sukcesem w historii zespołu.

Modern Talking był również ogromnie popularny w Polsce. Plakaty duetu publikowały „Świat Młodych” i „Razem”, a przeboje i kolejne płyty krążyły przekazywane na przegrywanych z różnych źródeł kasetach. Pierwsze koncerty w Polsce dali w kwietniu 1987 roku, kiedy zespół był już na granicy rozpadu. Dowodem niech będzie fakt, że na dziewięć występów do Polski przyjechał wówczas tylko Thomas Anders i jego żona Nora, w dużym stopniu odpowiedzialna za rozpad grupy. Dieter Bohlen został w Niemczech, by pracować nad ostatnim w latach 80. albumem zespołu „In The Garden of Venus”. Kolejną trasę w Polsce zagrali już w pełnym składzie w 1998 roku, przy okazji swojego wielkiego powrotu na scenę i płycie „Back For Good”. Co ciekawe w maju 2002 roku Modern Talking wystąpił w finale „Baru” wykonując trzy piosenki „You’re My Heart, You’re My Soul”, „Ready For The Victory” i „Juliet”. W Katowicach czeka nas miły powrót do przeszłości lat 80. Z pewnością ze sceny popłyną niezapomniane przeboje zespołu: „You’re My Heart, You’re My Soul”, „Cheri Cheri Lady” czy „Sexi, Sexi Lover”.

„Sylwestrowa Moc Przebojów” to również ogromne wyzwanie realizacyjne i telewizyjne. W Katowicach powstanie ogromna multimedialna scena o całkowitej powierzchni 322 mkw. Szeroką na 65 i wysoką na 22 metrów (8 piętro) scenografię sceny uzupełni prawie 500 mkw ekranów ledowych i 800 urządzeń rozświetlających. Moc nagłośnienia wyniesie 300 kW, a koncert pokaże 15 kamer.

 

Ten szczególny wieczór będzie miał również swoich gospodarzy, którzy w sylwestrową noc wzniosą z widzami noworoczny toast: Krzysztofa Ibisza, Macieja Dowbora, Agnieszkę Hyży, Aleksandrę Szwed, Agnieszkę Kaczorowską, Natalię Szroeder i Macieja Rocka. Na scenie odpowiednią dawką humoru wspomoże ich Kabaret Młodych Panów, zaś o doskonałą łączność radiową zadbają… Kamil Baleja i Robert Karpowicz z RMF FM.

Gospodarzami „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2016” są miasto Katowice i telewizja Polsat, zaś organizatorem imprezy jest firma Music Company.

Patronami medialnymi „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2016” są jak zawsze radio RMF FM i dziennik Fakt

10. jubileuszowa „Sylwestrowa Moc Przebojów” z Katowic, w której powrócimy do słodkich lat 80. – 31 grudnia, godz. 20.00 tylko w telewizji Polsat!

INFORMACJA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Informujemy, że organizator 10. jubileuszowej Sylwestrowej Mocy Przebojów Katowice 2016 wydzielił sektor wyposażony w specjalnie zaadaptowany podest dla osób niepełnosprawnych (poruszających się na wózkach, mających problemy z poruszaniem się, niewidomych) wraz z opiekunami. Sektor zlokalizowany jest przy przejściu podziemnym na skrzyżowaniu al. Korfantego i al. Roździeńskiego w Katowicach (naprzeciwko sceny).
Odbiór wejściówek na platformę możliwy jest w Wydziale Polityki Społecznej UM Katowice przy ul. Rynek 1 (8 piętro, pok. 805), od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.
Liczba wejściówek ograniczona jest do 40, a o ich wydaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać się po odbiór wejściówki osobiście lub za pośrednictwem opiekuna, po okazaniu ważnego orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Szczegółowe informacje pod nr tel. (032) 25-93-207. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj