Słoneczniki 2019 na Śląsku – statuetka dla „Małego kominiarczyka”! Spektakl 8.10 w Operze Śląskiej

0
918
Fot.– Krzysztof Bieliński

We wtorek 8 października, na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu, zaprezentowany zostanie spektakl „Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!” Benjamina Brittena. Produkcja została niedawno nagrodzona statuetką w konkursie Słoneczniki 2019, jako najbardziej rozwojowa śląska inicjatywa dla dzieci w wieku 0-14 lat w kategorii „Sztuki wizualne”. Konkurs jest organizowany przez portal CzasDzieci.pl.

Kierownikiem muzycznym spektaklu „Mały kominiarczyk” jest Grzegorz Brajner, reżyserem – Zofia Dowjat, a autorką scenografii i kostiumów – Dagmara Walkowicz-Goleśny.

Fot. – Arc. Opery Śląskiej w Bytomiu

Grupa dzieci bawi się na podwórku przy kamienicy, której dozorczynią jest panna Baggott. Czyszczeniem kominów w budynku zajmują się Czarny Bob i asystujący mu Clem. Pewnego razu zjawia się tam mały kominiarczyk Sam. Czarny Bob i Clem wysyłają chłopca, aby wyczyścił komin. Przerażony chłopiec utyka w jego wnętrzu. Na szczęście pomogą mu rówieśnicy…

W spektaklu występują zarówno dorośli, jak i dzieci. Realizację premierowego przedstawienia poprzedziły profesjonalne warsztaty teatralne dla najmłodszych. Spektakl jest interaktywnym widowiskiem, w którym publiczność aktywnie włącza się w akcję, dziejącą się na scenie teatru. Dodatkowo dzieci kompleksowo poznają świat opery – dowiadują się czym jest orkiestron, jak działają instrumenty i kim jest inspicjent.

Fot. – Arc. Opery Śląskiej w Bytomiu

Bilety na spektakl można kupić w kasie teatru lub online

https://opera-slaska.pl/system_biletowy/1336

Magdalena Nowacka-Goik
rzecznik prasowy- specjalista ds.kontaktu z mediami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj