Red Bull Roof Ride – Rowerowy Puchar Świata przed katowickim Spodkiem

0
824

Szykuje się prawdziwe rowerowe widowisko: ponad 30 najlepszych zawodników slopestyle MTB z całego świata, specjalny tor skonstruowany w samym sercu miasta i emocjonująca walka o punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. Wielki finał Red Bull Roof Ride zpocznie się w sobotę, 21 sierpnia o 15:00 w Katowicach. Finałową rywalizację będzie można oglądać całkowicie bezpłatnie na platformie Red Bull TV lub na żywo przed katowickim Spodkiem.

Bardzo się cieszę, że tak duża impreza promująca sporty ekstremalne odbywa się w Katowicach. Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe to budynki goszczące liczne wydarzenia, w tym także sportowe, jednak dotąd wszystkie odbywały się wewnątrz lub przed obiektami. To pierwsze tego typu zawody w naszym mieście, kiedy zawodnicy dosłownie będą musieli stanąć na wysokości zadania i wykorzystają dach MCK do walki o tytuły mistrzowskie. Z pewnością będą to zmagania bardzo widowiskowe, które przyciągną wielu fanów sportów ekstremalnych nie tylko z Katowic. Mam nadzieję, że ta impreza zagości w naszym mieście na stałe – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Red Bull Roof Ride będzie pierwszą imprezą tak wysokiej rangi zorganizowaną w Polsce. Na przystanku Pucharu Świata FMB (Freeride Mountain Bike) kategorii gold pojawią się czołowi zawodnicy dyscypliny Slopestyle MTB. O punkty do rankingu, nagrody pieniężne i dziką kartę na zawody Crankworx Rotorua w Nowej Zelandii powalczą, m.in.: Nicholi Rogatkin (USA), Paul Couderc (FRA), Sam Pilgrim (UK). Do walki o podium staną także reprezentanci Polski: bracia Dawid i Szymon Godziek oraz zdobywcy trzech dzikich kart: Paweł  Stachak, Przemek Abramowicz i Daniel Zawistowski.

Wydarzenie będzie nie lada gratką nie tylko dla fanów rowerowego freestyle’u, ale dla wszystkich poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń. Rowerowy tor, wybudowany na placu przed Spodkiem to wyzwanie, któremu sprostają tylko najlepsi. Zawodnicy wystartują ze specjalnej platformy umieszczonej 22 metry nad ziemią, pokonując kolejno aż siedem różnych przeszkód, w tym spektakularny, 16-metrowy drop z dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

– Długo marzyliśmy, żeby takie zawody doszły w Polsce do skutku. To będą zawody międzynarodowe, pojawi się tu światowa czołówka freestyle’u na rowerach górskich, więc nie możemy się doczekać. Wiadomo już, że tor będzie na mega wysokim poziomie, a co za tym idzie na wysokim poziomie będą też triki, które będziemy wykonywać – zapowiada Dawid Godziek.

Trzydniową imprezę Red Bull Roof Ride rozpoczęła czwartkowa, zamknięta sesja treningowa. W piątek 20 sierpnia odbywają się przejazdy kwalifikacyjne, transmitowane na żywo od 15:00 na platformie Red Bull TV. Finały i konkurencja best trick, zaplanowane na sobotę 21 sierpnia, będą otwarte dla publiczności (500 widzów + dodatkowe 4500 po okazaniu certyfikatu zaszczepienia przeciwko Covid-19) oraz możliwe do zobaczenia online.

Harmonogram zawodów Red Bull Roof Ride:

  • Piątek, 20 sierpnia

15:00 kwalifikacje (transmisja w Red Bull TV)

  • Sobota, 21 sierpnia

14:30 otwarcie bramek

15:00 finały (transmisja w Red Bull TV)

16:50 dekoracja zwycięzców

17:00 best trick (transmisja w Red Bull TV)

18:30 zakończenie imprezy

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.redbull.pl/roofride.   

Podczas finałów na plac przed Spodkiem zostanie wpuszczonych 5000 kibiców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj