Fabianek urodził się 24 lipca 2019 roku w Ligocie. Już w brzuszku swojej mamy lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Jednak Fabianek okazał się być bardzo silny i wbrew wcześniejszym rokowaniom lekarzy, udało mu się wygrać tą nierówną walkę o swoje życie. Dzięki naszym akcjom próbujemy zebrać środki na poprawę jego zdrowia m.in. podczas takich wydarzeń jak Moto Show w Bielsku czy Charyzma i Powołanie w Jaworzu.

Nasz dzielny wojownik przeszedł pomyślnie już trzy operacje. Pomimo wielu dodatkowych schorzeń udało się zoperować:
w pierwszej dobie życia miał zamkniecie przepukliny oponowo rdzeniowej.12 września 2019- założenie bandingu na tętnicy płucnej
10 czerwca 2020 przeszedł operacje serca dzięki, której serduszko zostało naprawione a Fabianek może teraz walczyć dalej o rączki które są niewykształcone. Lewą rączką niestety nie porusza, ale prawą mimo deformacji Fabianek bawi się, chwyta różne przedmioty pomagając sobie jeszcze nóżkami, oprócz wyżej wymienionych schorzeń Fabiś cierpi jeszcze na rozszczep kręgosłupa i podniebienia miękkiego.
Dziecko karmione jest przez sondę do czasu kolejnego zabiegu.
Jest tymczasowo cewnikowany co 6 godzin.
Fabianek jest bardzo ufnym, pogodnym i zawsze uśmiechniętym dzieckiem po mimo tego, że większość swojego krótkiego życia spędził w Szpitalach i Klinikach ( 246 dni).
To dzięki wszystkim wspaniałym ludziom o wielkich sercach Fabianek tak dzielnie walczy i jak do tej pory wygrywa. Przed nami jeszcze długa i kosztowna droga do tego, aby życie maleństwa mogło być w miarę normalne, ale wierzymy, że z Waszą pomocą, razem, wspólnie damy radę i rączki Fabianka będą mogły być zoperowane przez Doktora Dror Paleya, który jest światowej rangi chirurgiem ortopedą.

Czasem wystarczy dotyk „Anioła”,
który los może odwrócić.

Agnieszka Strzelczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj