Polska firma ma już test na COVID-19 bez wychodzenia z domu!

0
1701

Polska firma chce poprzez wprowadzenie nowej usługi wspierać długofalowo walkę z pandemią COVID-19. Jako pierwsza proponuje konsultacje lekarskie połączone z wykonaniem testu kasetkowego na koronawirusa dostępne bez wychodzenia z domu.

Szacuje się, że 80% osób przechodzi zakażenie SARS-CoV-2 bezobjawowo lub wykazuje nieznaczne objawy. Certyfikowane w Unii Europejskiej testy serologiczne na obecność przeciwciał IgM i IgG przeciwko SARS-CoV-2 (tzw. szybkie testy kasetkowe) służą do oceny, czy dana osoba przebyła chorobę COVID-19, a jej organizm wytworzył specyficzne immunoglobuliny mogące chronić ją przed powtórnym zakażeniem. Co ciekawe, obecność przeciwciał może świadczyć także o toczącej się infekcji COVID-19.

W ramach usługi Ogen COVID-19 pacjent może uzyskać poradę lekarza dotyczącą działania testów serologicznych, interpretacji ich wyników oraz zaleceń dotyczących dalszego postępowania w zależności od wyniku testu. Wszystko w sposób zdalny, czyli bezpieczny pod kątem epidemicznym zarówno dla pacjenta, jak i lekarza.

Szybki test kasetkowy na przeciwciała COVID-19 wyglądem przypomina test ciążowy. Porównanie wynika z tego, że wynik (pozytywny lub negatywny) jest prezentowany w postaci bordowych linii, a rezultat uzyskuje się w kilka do kilkunastu minut. Test dostępny na stronie ogen.pl/covid przeprowadza się w warunkach domowych według instrukcji, którą uzupełnia wizyta on-line z lekarzem.

Z uwagi na brak konieczności odwiedzania placówki medycznej oraz na zapewnienie konsultacji z lekarzem on-line jest to najbezpieczniejszy sposób uzyskania wiarygodnego wyniku.”– mówi lekarz Aneta Borkowska

W trakcie tej samej konsultacji lekarz robi wywiad a następnie przekazuje interpretację wyniku i dalsze zalecenia, dzięki czemu nikt nie jest pozostawiony sam sobie. Testy te, jak każde inne mają swoje mankamenty jednak jak wykazuje w swoich aktualnych zaleceniach Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych (źródło: pkt. 3.2, dokumentu: „Zalecenia postępowania w zakażeniach SARS-CoV-2 Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych”), mogą posłużyć jako wsparcie w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-Cov-2.

Jeśli poszukujesz informacji na temat tego czy Ty lub Twoi bliscy macie za sobą chorobę koronawirusową, możesz skorzystać z testów serologicznych na obecność przeciwciał COVID-19. 

Bądźmy odpowiedzialni w trosce o zdrowie swoje, naszych najbliższych i osób, z którymi pozostajemy w bezpośrednim kontakcie.

OGEN S.A., zapewnia na swojej platformie ogen.pl usługi z zakresu analiz genetycznych a obecnie we współpracy z podmiotem leczniczym Instytut Medycyny Spersonalizowanej sp. z o.o. daje także dostęp do konsultacji lekarskich wraz szybkim testem na przeciwciała wirusa SARS-CoV-2.

kontakt dla Dziennikarzy:

Zuzanna Połanecka-Purwin [email protected], kom. 607 333 773

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj