Piękno Polskich Skrzydeł

0
11600

Dzień Otwartych Koszar w Łasku 

26 września 32 Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku była otwarta dla miłośników lotnictwa i nie tylko. Wydarzenie zgromadziło tysiące ludzi, którzy mogli na własne oczy zobaczyć to, co w Polskich Siłach Powietrznych najpiękniejsze i najpotężniejsze. Nie zabrakło również niespodzianki w postaci odwiedzin wielkiego samolotu transportowego Boeinga C-17 Globmaster ku uciesze spotterów i publiczności.

 Wydarzenie rozpoczęło się o 9 rano mszą, po której nastąpiło oficjalne rozpoczęcie święta bazy. Około południa na pasie startowym pojawiły się cztery samoloty F-16. Myślę, że każdy, kto ich wcześniej nie widział w locie zakochiwał się momentalnie. Wykonując okrążenia nad terenem lotniska piloci zademonstrowali moc i urok amerykańskiej konstrukcji w polskich barwach.

 Następnie swoimi niebywałymi umiejętnościami zachwycał solista Artur Kielak, który doskonale połączył dynamiczne ewolucje z delikatnym i pięknym tańcem wśród chmur.

Kolejne pokazy to festiwal silników odrzutowych. Prawdziwym rodzynkiem, nie tylko na pokazach krajowych, ale również i w Europie jest duet polskich Su-22. Zmienna geometria skrzydeł i agresywne kształty sprawiają, że warto przebyć nawet kilkaset kilometrów by móc podziwać je w powietrzu. Następnie kunszt pilotażu zademonstrował na Migu-29 pilot Adrian Rojek. Tę solówkę można oglądać kilka razy w sezonie i za każdym razem dostarcza taką samą dawkę wrażeń i emocji.

Pokazy w powietrzu uwieńczył debiut polskiego solisty latającego na samolocie F-16. Subtelne tygrysie malowanie doskonale współgrało ze stalowym kolorem chmur.

Podczas imprezy mogliśmy również z bliska zobaczyć maszyny na wystawie statycznej. Można było nie tylko dotknąć takich legend awiacji jak Mig-21, Su-22 czy Mig-29… można było również do nich wsiąść i chwilkę pomyśleć, patrząc na dziesiątki przycisków i przyrządów o geniuszu ludzi, którzy je pilotują.

Jakie są Wasze wspomnienia z tego dnia?

Zapraszamy do pisania!

Przygotowała: Alicja Szwanc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj