Otwarcie hali gimnastycznej AWF-u Katowice

0
1584

W czwartkowe popołudnie 15 listopada w budynku Akademii Wychowania Fizycznego przy ulicy Raciborskiej została oddana do użytku wyremontowana hala przeznaczona głównie dla gimnastyków. W tej uroczystości wzięli udział Przedstawiciele uczelni wraz z Rektorem AWF-u prof. Adamem Zającem oraz Prezydent Katowic Pan Marcin Krupa.

Wyremontowana kosztem ponad 700 tys. zł hala ma służyć rozwojowi gimnastyki sportowej i artystycznej wśród reprezentantów uczelni, ale także tym najmłodszym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z gimnastyką. W wyposażeniu znalazły się najnowocześniejsze przyrządy do ćwiczeń, na których swój talent rozwijać będą przyszli sportowcy oraz miejmy nadzieję Reprezentanci Polski w gimnastyce na arenie międzynarodowej.

Chcemy kolejny stopień tego sportu rozpowszechnić w naszym mieście dlatego ta hala jest dedykowana właśnie gimnastykom sportowym – mówił Marcin Krupa.

Przed uroczystym przecięciem wstęgi przez Prezydenta Katowic Marcina Krupę i Rektora uczelni prof. Adama Zająca nastąpiło poświęcenie nowego obiektu przez Duszpasterza Akademickiego AWF-u ks. Damiana Copka.

Hala powstała we współpracy miasta Katowice, Akademii Wychowania Fizycznego oraz Ministerstwa Sportu.

Po oficjalnej części przyszedł czas na akrobatyczne popisy kadry trenującej na co dzień w budynku przy ul. Raciborskiej.

Tomasz Czarnecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj