Nie będzie podwyżki cen wody!

0
1484

Mimo zapowiadanych w całym kraju podwyżek cen wody, w przyszłym roku ceny za wodę i ścieki w Ostrowie Wielkopolskim pozostaną bez zmian. To efekt konsekwentnie prowadzonej przez władze miasta polityki, zmierzającej do utrzymania cen za usługi komunalne na stałym poziomie.

Od kilku miesięcy w mediach pojawiały się informacje, że czeka nas drastyczna podwyżka cen za wodę i ścieki. Na szczęście te informacje nie dotyczą Ostrowa Wielkopolskiego. Prowadzona przez WODKAN polityka pozwoliła na utrzymanie cen na dotychczasowym poziomie.- Przedstawiłem taryfę nie zmieniającą stawek opłat za wodę i ścieki, jak i opłat abonamentowych, bo uważam, że sytuacja spółki pozwala na to, aby w istniejącej dziś sytuacji prawnej pozostawić te ceny bez zmian – mówi Marek Karolczak, prezes WODKAN SA.

Od dwóch lat ceny za usługi komunalne w Ostrowie Wielkopolskim nie rosną. Utrzymujemy je na stałym poziomie. Jest to wynik dużej pracy ze strony zarządów spółek, które optymalizują koszty działania swojej działalności, a dodatkowo prowadzą szeroką politykę inwestycyjną. W poprzedniej kadencji niejednokrotnie mieliśmy do czynienia z takimi sytuacjami, że ceny za usługi komunalne – śmieci, mieszkania, ciepło – rosły nawet dwukrotnie w ciągu roku. Były to podwyżki znaczące – dodaje prezydent Beata Klimek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj