Osiemdziesięcioletnia dziewczyna z kalendarza – Kobieta charyzmatyczna – DAMA 2018

0
120674

Jest jak 12 miesięcy z kalendarza: ciepła, radosna, ale też dojrzała i ostrożna. Występuje w WHY Story TV, pomaga dzieciom z lokalnego domu dziecka, działa w zarządzie Stowarzyszenia Kobieta Charyzmatyczna.  Jej zdjęcie znalazło się też w kalendarzu KZK GOP. W czerwcu wygrała Program DAMA 2018. Prywatnie jest mamą, babcią i prababcią. Lubi podróże i to nie tylko do Dubaju.

 

Spotkanie na dworcu PKP

Kiedy po raz pierwszy spotykam panią Krystynę w kawiarni na Dworcu Centralnym w Warszawie od razu przeczuwam, że to wyjątkowa kobieta. Żwawym krokiem podchodzi do mojego stolika i pyta z pogodnym uśmiechem na twarzy, pokazując energicznie na puste krzesła:

– Czy to miejsce jest wolne? Można się przysiąść?

Akurat segreguję wizytówki z konferencji, z której właśnie wracam i wykorzystując wolną chwilę wpisuję ważniejsze numery do telefonu, ale intryguje mnie ta żywotna, pogodna kobieta, więc szybko chowam je do torebki.

– Czeka Pani na pociąg? – zagaduję

– Tak, odjeżdża za pół godziny. Wie Pani, odprowadzałam dzisiaj wnuczkę na lotnisko – mówi, pochylając się w moim kierunku i po chwili, ścisza głos, dodając: Poleciała z mężem do Dubaju. Nie wiem tylko po co, bo miała przecież świetną pracę i piękne mieszkanie w Warszawie.

Prędko wyciera łzę, która zakręciła się w jej oku. – Tacy są ci młodzi dzisiaj, ciągle w biegu za karierą – wzdycha.

W trakcie naszej pogawędki dowiaduję się, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu, że pani Krystyna kilka miesięcy wcześniej skończyła osiemdziesiatkę….

Ciąg dalszy przeczytasz w polsko-angielskim magazynie Why Story, dostępnym w sieciach Empik, Kolporter, Ruch, Garmond, na lotniskach oraz stacjach BP i Shell oraz w prenumeracie e-kiosku http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_title=157556

Życzymy miłej lektury~!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj