Nowe inwestycje zrealizowane na terenie gminy Strumień

0
1567

Konserwacja cieku Młynówka w Drogomyślu, przebudowa ulicy Polnej w Pruchnej, remont ulicy Dolnej w Zabłociu, budowa chodnika przy ulicy Głównej w Bąkowie – oto najnowsze inwestycje zrealizowane ostatnio w gminie Strumień.

Młynówka w Drogomyślu będzie poddana konserwacji

Z budżetu gminy Strumień przekazane zostanie 10 tys. zł na konserwację cieku Młynówka. Uchwałą Rady Miejskiej pieniądze na ten cel przekazane zostały Śląskiemu Zarządowi Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach.

W tym roku konserwacji zostanie poddane 2 km tego cieku. Prace zostaną wykonane dzięki współfinansowaniu tego zadania przez gminę Strumień i Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach. Obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy –Regularne wykonanie takich prac zapewnia bezpieczeństwo w sytuacji podwyższonego ryzyka powodziowego. Gmina Strumień od kilku lat wspiera Sląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w tej kwestii. Ostatnio konserwacji został poddany ciek Hynek – mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

Ulica Polna w Pruchnej

Pierwszy etap przebudowy ul. Polnej w Pruchnej już za nami. W ramach prac została przebudowana droga na odcinku o szerokości 3 metrów. Inwestycja realizowana została budżetu gminy Strumień.

W ramach prac wykonana została nawierzchnia asfaltowa o szerokości stałej 3 m z podbudową, wjazdami i robotami towarzyszącymi. Inwestycja kosztowała 100 tys. zł.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach przebudowy i remontów dróg w gminie Strumień.

Remont ul. Dolnej w Zabłociu zakończony

Ulica Dolna w Zabłociu została zmodernizowana. –

W ramach prac zmieniono podbudowę drogi, wykonano zjazdy oraz uporządkowano sprawy związane z kanalizacją deszczową. Droga została pokryta nawierzchnią asfaltową – mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia. Inwestycja kosztowała 300 tys. zł.

Bąków- prace przy budowie chodnika zakończone, remont drogi trwa

Przy ul. Głównej w Bąkowie powstał już chodnik. Inwestycja zrealizowana została z budżetu gminy Strumień.  

W ramach robót wykonany zostanie chodnik z kostki betonowej wzdłuż ulicy głównej w Bąkowie na odcinku od ul. Zielonej w kierunku DK 81 wraz z odwodnieniem i robotami towarzyszącymi. Mam nadzieję, że zrealizowany pierwszy etap budowy chodnika poprawi bezpieczeństwo pieszych w tamtym terenie. Inwestycja kosztowała 132 tys. zł – mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

Dodatkowo dzięki współpracy gminy Strumień i powiatu cieszyńskiego została wykonana nawierzchnia ul. Głównej w Bąkowie na odcinku Golasowice-Pielgrzymowice-Rychułd-Pruchna. Z budżetu gminy na ten cel została przeznaczona kwota 103.000,00 zł. Całkowity koszt tej inwestycji to 300.000,00zł.

 

Dorota Kochman

Urząd Miejski w Strumieniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj