Nowe boisko piłkarskie na osiedlu Witosa

0
2114

Osiedle Witosa wzbogaciło się o nowoczesne boisko piłkarskie u zbiegu ulic Barlickiego i Witosa. Obiekt został zrealizowany w ramach katowickiego Budżetu Obywatelskiego, a oddano na niego aż 6481 głosów.

Pomysłodawcą tego projektu był Tomasza Rogalski, mieszkaniec dzielnicy, jednocześnie wiceprezes Młodej GieKSy. – Tu się po części wychowywałem, na tym klepisku, które od powstania osiedla było miejscem, gdzie przychodziło się pograć w piłkę. Stąd też wpadłem na pomysł, żeby coś zmienić, tym bardziej, że na całym osiedlu nie ma profesjonalnego boiska dla dzieci i młodzieży. Zgłosiłem odpowiedni projekt do Budżetu Obywatelskiego, który zyskał cenne wsparcie klubu GKS Katowice, stowarzyszenia kibiców, Akademii „Młoda GieKSa”, a nawet ze strony samego Zbigniewa Bońka. Oczywiście decydujące okazały się głosy mieszkańców, którym bardzo gorąco dziękuję. Okazało się, że nasz projekt zajął drugie miejsce spośród wszystkich pozytywnie zweryfikowanych wniosków ogólnomiejskich. To dowód na to, że katowiczanie chcą inwestować w rekreację i sport z przekonaniem, że to dobrze wydane pieniądze. Ja tylko dodam, że takie inwestycje zaprocentują w przyszłości. I przy tej okazji pragnę wszystkich zachęcić do składania wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego. Naprawdę warto! – dodaje Tomasza Rogalski.

Oficjalna inauguracja obiektu miała miejsce wczoraj 28 maja, a jej kulminacyjnym wydarzeniem było spotkanie piłkarskie pomiędzy reprezentacją miasta Katowice a piłkarkami GKS Katowice, które dzień wcześniej wygraną z Wandą Kraków 15:0 przypieczętowały swój historyczny awans do ekstraligi. Na boisku padł remis 4:4, ale ostatecznie to panie triumfowały w konkursie rzutów karnych. – Wynik pokazuje, że rywalizacja była zacięta i chociaż na murawie przegraliśmy, to mamy swoje powody do satysfakcji. Chociażby z tego powodu, że to my strzeliliśmy pierwszą oficjalną bramkę w historii tego obiektu, dzięki niezawodnemu wiceprezydentowi Waldemarowi Bojarunowi – powiedział po meczu Krzysztof Pieczyński, radny Rady Miasta Katowice.

Projekt zgłoszony przez Tomasza Rogalskiego obejmował przygotowanie terenu pod budowę boiska do piłki nożnej z trawy syntetycznej trzeciej generacji oraz zamieszczenie na nim bramek i niezbędnych piłkochwytów. Koszt przedsięwzięcia zamknął się w kwocie 840 tysięcy złotych. – Ten nowy, wspaniały obiekt, który będzie służył mieszkańcom w kolejnych latach, udowadnia, że zaangażowanie katowiczan w budżet obywatelski przynosi prawdziwe efekty. Gratuluję świetnego pomysłu panu Tomaszowi oraz wszystkim osobom, które na ten projekt zagłosowały. Wierzę, że ta inwestycja sprawi, że dzieci i młodzież będą mogły rozwijać swoje piłkarskie pasje w doskonałych warunkach, co w przyszłości może zaowocować „nowym” Milikiem – powiedział prezydent Marcin Krupa podczas uroczystego otwarcia obiektu.

Więcej informacji na stronie Budżetu Obywatelskiego https://bit.ly/2sgwJGf 

oraz na facebooku https://www.facebook.com/boiskonawitosa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj