Uroczystość rozpoczęcia nowej inwestycji w zabrzańskiej strefie ekonomicznej, odbędzie się 9 września, o godz. 15:00 , na terenie budowy, przy ul. Guido Henckela Donnersmarcka w Zabrzu, w namiocie konferencyjnym. Budowę zakładu produkcyjnego zainicjuje amerykański producent wysokiej jakości grilli – firma Weber Stephen Products.

W konferencji udział wezmą:

  • Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, Ministerstwo Gospodarki,
  • Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego,
  • Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza,
  • Chris Scherzinger, CHIEF EXECUTIVE OFFICER, Weber Stephen Products
  • Janusz Michałek, prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Relacja z Wydarzenia:

Zabrze, 9 września 2020 r.

Czas na grilla! Weber Stephen Products w Polsce w KSSE

Weber-Stephen Products, amerykański producent wiodącej na świecie marki grilli, rozszerza swoją obecność w Europie. Firma rozpoczyna budowę nowego zakładu produkcyjnego w Polsce na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
w Zabrzu. Uroczystość
wbicia „pierwszej łopaty” pod budowę nowego zakładu, a także pokaz sztuki grillowej dla mieszkańców i Akademia Grillowania odbyły się w środę
9 września 2020 r. w Zabrzu.

Cieszymy się, że dzięki naszej nowej inwestycji będziemy mogli zapewnić jeszcze lepszą obsługę naszych fanów grillowania na całym świecie, zwłaszcza w Europie, którzy zaufali wyjątkowej jakości naszych produktów i usług – powiedział Chris Scherzinger, CEO Weber-Stephen Products LLC. Fabryka w Zabrzu to kolejny, kluczowy krok. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani, rozpoczynając budowę w tym ważnym i niesamowitym mieście – dodał.

Prezes KSSE dr Janusz Michałek przypomniał, że dzisiejsze rozpoczęcie budowy to następny ważny etap na drodze do realizacji inwestycji. – Weber Stephen Products kupił działkę na terenie KSSE
w Zabrzu w lutym 2020 r., a już dziś rozpoczyna budowę swojego pierwszego w Polsce zakładu. Inwestycja jest warta ponad 200 mln zł, a firma planuje zatrudnić ok. 300 pracowników
mówił prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (KSSE) dr Janusz Michałek. – Takie firmy, jak nasz nowy inwestor, to ambasadorowie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i regionu na świecie – zaznaczył.

W Zabrzu jeszcze niedawno funkcjonowało osiem kopalń. Dziś po tych wielkich zakładach pracy zostało tylko wspomnienie. Dlatego podejmujemy intensywne działania zmierzające do zwiększania potencjału gospodarczego naszego miasta. Poprzez przygotowanie atrakcyjnych terenów, a następnie pozyskanie we współpracy z KSSE inwestorów generujemy nowe miejsca pracy oraz zwiększamy wpływy z podatków do budżetu miasta – poinformowała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrze.

Z kolei wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w liście gratulacyjnym zwróciła uwagę, że historia Weber Stephen Products to wzór dla wielu przedsiębiorców. – Historia, którą śmiało możemy określić jaki American Dream w dziedzinie przedsiębiorczości i rozwoju firmy. Historia firmy, która zaczyna się niemal od przypadku, a dzisiaj stanowi międzynarodowy sukces – podkreśliła Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju. – Polska jest bramą do ekspansji na kolejne rynki dla najbardziej prestiżowych firm i ich marek, takich jak grille Weber. Życzę Państwu, aby ten zakład był wspaniałym początkiem wieloletniej i stale rozwijającej się współpracy – dodała.

W nowym zakładzie firmy Weber pracę znajdzie około 300 pracowników na różnych stanowiskach zarządczych, technicznych i operacyjnych. Otwarcie zakładu planowane jest na sierpień 2021 roku.

***

Weber-Stephen Products powstał w 1952 roku wraz z wynalezieniem rewolucyjnego grilla Weber® Kettle Grill. Kilkadziesiąt lat później, Weber nadal udowadnia swoje oddanie doskonałemu grillowaniu. Stale wprowadza innowacje, nowe produkty i techniki, a także zapewnia fachową wiedzę, aby umożliwić swoim lojalnym fanom „odkrywanie tego, co jest możliwe” (DiscoverWhat’sPossible™).

American Dream, czyli jak powstała marka Weber?

Iskra inspiracji

Wszystko zaczęło się w 1952 roku, a zamiłowanie do grillowanego jedzenia dało początek tej historii. Pracujący w znajdującym się na obrzeżach Chicago, Weber Brothers Metal Works, George Stephen spawał metalowe boje dla lokalnego klubu jachtowego. Ale to nie wszystko, co robił: George uwielbiał grillować. Wraz z powiększającą się rodziną, traktował grillowanie jako doskonały sposób relaksu, ale nie mógł znaleźć grilla na rynku, który spełniałby jego wysokie oczekiwania. Najpopularniejszym grillem w tamtym czasie był płaski otwarty grill bez pokrywy – produkt, który według George’a nie był doskonały. Wiedział, że musi być na to lepszy sposób…

Stworzony z boi

Pewnego dnia, George miał właśnie zacząć spawać dwie połówki boi razem, kiedy wpadł na pomysł stworzenia grilla używając dolnej połowy jako misy, a górnej – jako pokrywy. Krok po kroku, jego wizja zaczęła nabierać kształtu. Następnie dodał uchwyt oraz trzy nogi i zabrał swój dziwnie wyglądający przedmiot do domu, aby go przetestować.

Kilka otworów

Jak mówi historia, kiedy George po raz pierwszy wypróbował swój prototyp, nie działał on tak, jak się spodziewał. Bez względu na to, jak bardzo się starał, po prostu to nie było to. Sąsiad zza płotu udzielił przyjacielskiej rady: „Zrób kilka otworów w tym czymś, by ogień dostał trochę powietrza!” George posłuchał rady, a płomienie w końcu zapłonęły.

The Kettle” Grill w podróży

Wkrótce potem wszyscy sąsiedzi George’a zebrali się, aby cieszyć się smakiem najlepszego steku, jaki kiedykolwiek w życiu jedli. George zorientował się, że jego wynalazek to naprawdę jest coś, więc spakował grilla zwanego „George’s Barbecue Kettle” i ruszył w drogę, demonstrując jego zabawny wygląd i możliwości w sieci sklepów w całym kraju. Reszta, jak mówią, to historia…

Następny wielki krok

Ponad 30 lat później, Weber wprowadził przełomowy grill gazowy Genesis z rewolucyjnym nowym systemem grillowania, który wyznaczył standardy dla wszystkich innych. W przeciwieństwie do ówczesnych grilli gazowych, w których używano brudzącej i wybuchającej płomieniami lawy,
w Genesis użyto genialnego systemu osłon palników tak, by zapewnić idealną dystrybucję ciepła
i jednocześnie odprowadzać opadające krople tłuszczu. Oznaczało to także mniej ostrych krawędzi
i łatwiejsze czyszczenie. Czysta perfekcja. Nic nie uczyniłoby George’a szczęśliwszym niż zobaczyć, jak grillowanie wznosi się do formy sztuki. Dzięki sprytnym funkcjom i najlepszemu systemowi grillowania najnowsze produkty wznoszą grillowanie na zupełnie nowy poziom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj