NCBR ogłasza konkurs

0
2946
nbcr
 
Prace dotyczące bezpieczeństwa lotów czy na drogach to niektóre z projektów wyłonionych w konkursie „Projekty aplikacyjne”. Na ich realizację konsorcja, złożone z zespołów naukowych i przedsiębiorstw, otrzymają od NCBR łącznie ponad 55 mln zł.
 
 

Dofinansowanie w wysokości ponad 55,7 mln zł otrzyma 13 projektów. Najlepsze konsorcja będą pracowały m.in. nad nowatorskimi, inteligentnymi znakami drogowymi,umożliwiającymi zapobieganie najbardziej powszechnym kolizjom na drogach szybkiego ruchu, innowacyjną platformą do przesiewowej analizy związków terapeutycznych czy nowym rozwiązaniem w zakresie zautomatyzowanej weryfikacji oprogramowania urządzeń pokładowych, krytycznego dla bezpieczeństwa lotów.

W konkursie o dofinansowanie (w wysokości do 10 mln zł) mogły się ubiegać konsorcja złożone z co najmniej jednej jednostki naukowej i jednego przedsiębiorcy, wpłynęło 150 wniosków.Do oceny merytorycznej, którą przeprowadzili niezależni eksperci, skierowano 138 wniosków.

Konkurs organizowany jest przez NCBR po raz drugi a jego budżet wynosił 200 mln zł. Zgłaszane w konkursie projekty, poza innowacyjnością w skali światowej, musiały się wpisywać w tzw. Krajową inteligentną specjalizację.W ramach konkursu premiowane były przedsięwzięcia o charakterze ponadregionalnym, a jednym z kryteriów oceny była opłacalność wdrożenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj