Najlepsi karatecy Europy zmierzą się w Bytomiu

0
2470

Silesia Cup 2018 – to jubileuszowa, X edycja Międzynarodowych Mistrzostw Województwa Śląskiego w karate tradycyjnym. Impreza odbędzie się 26 maja, od godz. 12.00, w Hali na Skarpie w Bytomiu przy ul. Modrzewskiego 5.

Do Bytomia, podobnie jak rok temu, przyjedzie ponad pół tysiąca najlepszych karateków z Polski, Czech i Ukrainy. Zawodnicy wystartują w ośmiu kategoriach wiekowych – od 5-letnich przedszkolaków po seniorów i będą rywalizować zarówno w formule kumite – czyli walce, jak i w kata – czyli, mówiąc w pewnym uproszczeniu, układzie technik przedstawiającym walkę z wieloma przeciwnikami – mówi sensei* Janusz Sowa, trener polskiej kadry narodowej juniorów i juniorów młodszych oraz prezes MUKS Bytom i Śląskiego OZKT – organizatora imprezy. – Na zgłoszenia zawodników czekamy do 20 maja, a wszystkich kibiców oraz znajomych i rodziny karateków już dziś zapraszamy na trybuny. Wstęp oczywiście bezpłatny. Dla najlepszego zawodnika turnieju czeka wyjątkowa nagroda – specjalnie na tę okazję ręcznie wykuta przez kowala Jana Dubiela katana, czyli tradycyjny samurajski miecz – dodaje Janusz Sowa.

Warto przypomnieć, że w zeszłorocznej IX edycji Silesia Cup MUKS Bytom zajął 2. miejsce w klasyfikacji medalowej, zgarniając 48 krążków, w tym 11 złotych, a zawodnik tego klubu sensei Michał Sowa został najlepszym karateką turnieju. – Silesia Cup to świetna okazja, by konfrontować swoje umiejętnościami z doskonałymi zawodnikami, a poprzez to nieustannie się uczyć i rozwijać. Karate nie oznacza tylko sprawności fizycznej i dobrego refleksu, ale uczy nas także stawiania sobie celów i ciężkiej pracy, by je osiągnąć. Dla wielu moich koleżanek i kolegów karate jest po prostu sposobem na życie – podkreśla Michał Sowa, student Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, aktualny Mistrz Świata i Europy w karate.

MUKS Bytom, istniejący od 1996 roku, to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów karate tradycyjnego. – W ostatnich latach nasi karatecy zdobyli m.in. 16 medali Mistrzostw Świata, 20 medali Mistrzostw Europy, 9 medali Pucharu Europy, a także kilkadziesiąt medali w kategoriach juniorskich w zawodach międzynarodowych. Aktualnie w naszym klubie trenuje kilkuset zawodników. Mamy grupy zarówno dla 5-letnich dzieci, jak i emerytów, co pokazuje, że to sport dla każdego – bez względu na wiek. By trenować – najważniejsze są chęci i motywacja – mówi sensei Maria Sowa, instruktor MUKS Bytom, medalistka Mistrzostw Świata, i dodaje, że 29 karateków z tego klubu zdobyło do tej pory czarny pas – czyli osiągnęło stopień mistrzowski – co najmniej 1. dan.

Imprezę honorowym patronatem objęli: Prezydent Miasta Bytom oraz Polski Związek Karate Tradycyjnego. Sponsorami zawodów są: HMS, Brave, Tiger Job, Kowalstwo Artystyczne Jan Dubiel, Gmina Bytom, LPW.

Profil wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1955091984523828/

Więcej informacji udziela Janusz Sowa, kom. 601-463-560, [email protected].

Organizatorem zawodów jest: MUKS Bytom, ul. Skrajna 14a 41-907 Bytom oraz Śląski Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego

* – sensei – z języka japońskiego „mistrz”, „nauczyciel”, w karate oznacza osobę posiadającą stopień mistrzowski (co najmniej 1. dan).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj