Moda na Siemianowice

Date:

Share post:

Takie sygnały płyną z biur nieruchomości, o tym świadczą podejmowane przez młodych decyzje: zaczyna się moda na Siemianowice Śląskie. To wypadkowa dwóch trendów, które już od dłuższego czasu określają zachowania współczesnych Polaków. Z jednej strony musimy być mobilni, nadążać za tempem życia- z drugiej, coraz bardziej zorientowani ekologicznie, marzymy o naturze. Musimy mieć wszystko blisko, ale chcemy uciekać z blokowisk, z betonowych krajobrazów w takie, w których mamy szansę nie zapomnieć, iż jesteśmy mieszkańcami zielonej planety.

fot. Wojciech Mateusiak 2 of 49 siemianowice

Te zdawałoby się trudne do połączenia walory, mają właśnie Siemianowice Śląskie. Nasze miasto leży w sercu śląskiej aglomeracji, w sąsiedztwie Drogowej Trasy Średnicowej oraz autostrad A1 i A4. Szybko, bo w kwadrans, można stąd dotrzeć do stolicy województwa, a dzieląca je od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach odległość , to zaledwie 19,7 km. Z drugiej strony w Siemianowicach uderza wszystkich bogactwo zieleni. Liczne parki i stawy, malowniczy teren Rzęsy, takie zielone zakątki, jak oferujące jeszcze sportowe atrakcje pole golfowe i strzelnica myśliwska sprawiają, że przybysze nieodmiennie podkreślają, iż czują się tu, jak w wielkim parku.

Nie spoczywamy na przysłowiowych laurach i staramy się, aby wspomniane atuty miasta nadal uwypuklać, dodawać im oprawy, wzbogacać nowymi elementami.

Miasto staje się coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców dzięki wielu wdrażanym tu programom społecznym ułatwiającym życie dzieciom, młodzieży, młodym rodzicom, samotnym matkom oraz seniorom. Prowadzący biznes mogą tu liczyć na cykliczne, animowane przez Urząd Miasta spotkania integracyjno-promocyjne oraz bezpłatne targi firm, zaś inwestorom zapewniamy jedne z najkrótszych w regionie terminy załatwienia urzędowych spraw. Wszystkie te, tworzone w ostatnich latach, udogodnienia z myślą o aktualnych i przyszłych mieszkańcach, uzupełnione są przyjętą przez prezydenta miasta polityką mieszkaniową. Oparta jest ona o trzy filary: rewitalizacji, infrastruktury oraz inwestycji. Filar rewitalizacyjny to realizowany od 2 lat plan remontów pustostanów komunalnych, dzięki czemu do końca 2017 roku 120 rodzin odbierze klucze do swojego mieszkania. Filar infrastrukturalny zakłada przekształcenia oraz sprzedaż terenów inwestycyjnych przeznaczonych dla budownictwa mieszkalnego, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i deweloperów. Ostatnie, wprowadzane właśnie narzędzie wsparcia, to inwestycje własne miasta z wykorzystaniem środków zewnętrznych. Pilotażowy projekt zainicjowany właśnie przez gospodarza Siemianowic zakłada budowę 130 mieszkań komunalnych w dzielnicy Bańgów.

Rekreacyjne walory z pewnością zyskają wraz z oddaniem do użytku nowych 17 km ścieżek rowerowych. Aby nie pozostawać gołosłownymi w stwierdzeniu, że Siemianowice stają się atrakcyjne, jako miasto do zamieszkania, zapraszamy Państwa – zgodnie z naszym hasłem reklamowym – na weekend i na całe życie.

Piotr Kochanek

Ewa Roch – Wyrzykowska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Related articles

Międzynarodowa Konferencja walentynkowo-biznesowa Grupy Charyzma i Powołanie 2024

W dniach 8 i 9 lutego w największym salonie Lexusa w Europie mającym swoją siedzibę w Krakowie odbyła...

IX Walne spotkanie Stowarzyszenia Kobiet Charyzmatycznych

9 i 10 lipca odbyło się walne spotkanie Stowarzyszenia Kobieta Charyzmatyczna w Katowicach, w Fundacji Pomocy Dzieciom „Ulica"...

Rockandrollowe miejsce z duszą i tradycją

Rozmowa z Sebastianem Fydą – właścicielem i Anną Chudzik – menadżerką Leśniczówki Rock & Roll Cafe na temat wyzwań związanych z prowadzeniem...

Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej – od 20 lat dbają o najwyższą jakość kształcenia

Rozmowa z Romanem Szopą – Wicekanclerzem Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, odznaczonym „Odznaka Honorowa za Zasługi...