Maj w Szybie MACIEJ

0
1545

Szyb Maciej – kalendarz imprez na maj 2017

 

26 maja – 23 czerwca 2017 – Bistro Szyb Maciej

Wystawa fotografii Moniki Pieniążek „Intymne spotkanie z kompozycją

Zapraszamy na wystawę fotografii Moniki Pieniążek, która urodziła się w Dębicy, a od 2006 roku pracuje i mieszka w Bawarii. Jest absolwentką kierunku edukacja plastyczna na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku. Jak sama mówi o swoich pracach: „Istotna jest dla mnie kompozycja. Dzięki niej mogę zwrócić uwagę widza na dokładnie taki wycinek rzeczywistości, jaki i mnie zafascynował. Innym elementem, który często kieruje moimi fotograficznymi poszukiwaniami jest światło. Zawsze go szukam, eksperymentuję robiąc zdjęcia pod słońce, przez zakurzoną lub zamarzniętą szybę podczas drogi samochodem, cały czas sprawdzając jakie jeszcze może mi dać efekty.
Wernisaż wystawy 26 maja 2017 o godz. 18.00 w Bistro Szyb Maciej – wstęp wolny!

19-20 maja 2017 – Kompleks Szyb Maciej

 

Noc Muzeów

To już dwudziesta Noc Muzeów! Wszystko zaczęło się w 1997 roku w Berlinie i z czasem rozprzestrzeniło na cały świat. W tym roku na odwiedzających Szyb Maciej po zmroku czeka prawdziwa uczta kulturalna przygotowana przez studentów oraz dyplomantów Akademii Sztuk Pięknych z Katowic pod okiem artysty rzeźbiarza Tomasza Koclęgi, którego rzeźby śnieżne wygrywają niemalże, co roku prestiżowy festiwal w Sapporo w Japonii. W programie także wejście na wieżę widokową (wyłącznie 19 maja), oprowadzanie przez przewodników w strojach górniczych, park małego technika, „Fizyka w kuchni” – pokazy dla dzieci oraz wystawa fotografii Karla Ludwiga Maxa Steckel’a. To będzie prawdziwa gratka dla mieszkańców Zabrza!

25 maja 2017, godz. 18.00 – Poziom 9,60

HAUSbesuche – spotkania DOMowe: Recital z piosenkami Marleny Dietrich

Projekt „HAUSbesuche – spotkania DOMowe” ma na celu przybliżanie tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej, jak i polskiej. Gościem majowego spotkania jest Marlena Uziębło, wokalistka, absolwentka filologii germańskiej UW, założycielka Stowarzyszenia „ProDeutsch”, którego głównym celem jest działalność publiczna na rzecz wymiany kulturalnej między Polską a Niemcami. Podczas recitalu wciela się w postać Marleny Dietrich i zachwyca klasycznymi i jazzującymi aranżacjami szlagierów tej legendarnej gwiazdy srebrnego ekranu. Nie zabraknie „Falling in love again”, „Lili Marleen”, „Ich bin die fesche Lola”, „Where have all the flowers gone” ani też zmysłowego „Johnny” w języku niemieckim, angielskim i polskim. Spotkanie moderowane będzie przez Krzysztofa Wieczorka i odbędzie się w wyjątkowych wnętrzach Szybu Maciej. Obiekt utrzymany jest w industrialnym klimacie, który tworzy połączenie stalowych, pokopalnianych konstrukcji, starej cegły oraz nowoczesnego designu. Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie obecności (mailem, bądź telefonicznie) do dnia 22 maja 2017 – kontakt: Emilia Socha, mail: [email protected], tel. 32 461 20 70

10 czerwca 2017 – Kompleks Szyb Maciej

INDUSTRIADA 2017 w Szybie Maciej

1 dzień, 2 wieczory, 27 miast, 44 obiekty, 376 wydarzeń, 500 podmiotów, 4000 zaangażowanych osób, 90 000 uczestników. Tak można podsumować największe święto industrializmu na Śląsku. Szyb Maciej jest z INDUSTRIADĄ od samego początku. I także w tym roku przygotowaliśmy doskonałe atrakcje dla wszystkich! Szczegółowy program wkrótce będzie dostępny nawww.industriada.pl

2 września 2017 – Kompleks Szyb Maciej

Szyb Maciej Extremalnie 3

To już trzecia edycja Extremalnego! Imprezy dla wszystkich pozytywnie zakręconych, kochających życie i ludzi. W tym roku także przyświeca nam hasło „Szyb Maciej bez barier”. Po szczegóły zaglądajcie pod koniec maja na naszą stronę www oraz FB. Będzie się działo!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj