Katowice Business Run w nowej formule. Zapisy od 27 maja

0
1076

Od kilku lat w pierwszą niedzielę września pracownicy śląskich firm i korporacji stają na starcie Katowice Business Run – biegu biznesowego, który aktywność fizyczną i integrację pracowników łączy z charytatywnym celem. Również w tym roku organizatorzy nie rezygnują z imprezy i zapraszają na pomaganie przez bieganie w nowej, bezpiecznej odsłonie. Zapisy startują 27 maja.

Katowice Business Run odbywał się do tej pory siedem razy. W ubiegłym roku limit 4 tysięcy miejsc na charytatywną sztafetę wyczerpał się po 18 minutach od startu rejestracji. Katowicka impreza jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy – zawody odbyły się tego samego dnia także w 8 innych miastach Polski, m.in. Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu, gromadząc łącznie ponad 27 tys. osób.

Tegoroczny bieg z konieczności będzie wyjątkowy – pod względem miejsca i formuły. Zapisy dla uczestników z Katowic i innych miast ruszą 27 maja i potrwają równe 2 tygodnie, do 10 czerwca. 

Choć nowa rzeczywistość postawiła nas przed koniecznością zmian, nie składamy broni. Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia. Dlatego też potwierdzamy zapowiedzianą na 6 września datę biegu. Tego dnia jak zwykle 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020, m.in. w Katowicach. Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, nie zgromadzimy biegaczy na liniach startu w każdym mieście – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.

Biegacze pokonają dystans 4 km sami lub w kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioosobowej grupie w zależności od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać we wrześniu. Nie będzie też wyznaczonej trasy, każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranej lokalizacji – w jednym z katowickich parków, wzdłuż Muchowca czy po okolicznych leśnych ścieżkach. Nie trzeba jak dotychczas biec konkretnie w Katowicach, ale w dowolnej miejscowości, w kraju lub poza jego granicami. 

W dniu imprezy, 6 września, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live.

Ze specjalnego studia połączymy się z biegaczami, przedstawicielami firm z Katowic i innych miast, a także naszymi ambasadorami oraz beneficjentami, komentując wyniki i rekordy – dodaje Marta Hernik.

Główne hasło sztafety, czyli “Pobiegniesz – pomożesz!” pozostaje bez zmian. Fundacja pragnie, by mimo nowej rzeczywistości i zakazu organizacji imprez masowych, pomoc otrzymało jak najwięcej potrzebujących po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu katowickich biegaczy, pomoc otrzymało 14 osób ze Śląska. Dofinansowano 4 protezy, 2 wózki aktywne i 11 turnusów rehabilitacyjnych.

Zapisy na Katowice Business Run 2020 w nowej formule odbędą się jak zwykle przez stronę organizatora www.polandbusinessrun.pl. Rejestracja rusza 27 maja i potrwa dokładnie 2 tygodnie. Po dodaniu drużyny i opłaceniu udziału, pakiety startowe, a w nich specjalną chustę wielofunkcyjną, mogącą służyć także za maseczkę, numer startowy i medal, uczestnicy otrzymają za pomocą przesyłki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Dodatkowe informacje: Kornelia Malczyk

tel.: +48 517 597 971, e-mail: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj