Karnawał 2024 w Operze Śląskiej

0
271

Karnawał to coroczny czas zabawy. A ona niejedno ma imię. W tym jakże rozrywkowym czasie, Opera Śląska w Bytomiu przygotowała repertuar, który zaspokoi potrzeby głodnych wrażeń melomanów. Nie zabraknie w nim znanych melodii, baletu i uwielbianych operetek.

Karnawał w Operze Śląskiej nie mógłby się odbyć bez wystawienia „Zemsty Nietoperza”. Przedstawienie tego dzieła planowane jest 20 i 21 stycznia, a także 23 stycznia w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach i ponownie w Operze Śląskiej 2 lutego. Połączenie żywiołowej, radosnej muzyki króla walca- Johanna Straussa w fenomenalnej komedii omyłek, z pewnością wprawi widzów w znakomity nastrój. Operetka jest gwarancją wspaniałej zabawy i uczty dla ducha.

Dla wielbicieli klimatów latynoskich, Opera Śląska ma kolejną niezwykłą propozycję. Jest nią spektakl baletowy „Don Kichot”, który zostanie wystawiony 27 stycznia. Dzieło Mariusa Petipy, do którego muzykę skomponował Ludwig Minkus łączy w sobie dużą dawkę dobrego humoru, przepiękne barwne stroje i choreografie w sam raz na czas karnawału. To wszystko składa się na uwielbianą przez publiczność opowieść o przygodach błędnego rycerza i jego wiernego giermka- Sancha Pansy.

Z kolei 4 lutego publiczność weźmie udział w wyjątkowym „Balu maskowym” Giuseppe Verdiego. Sztukę wyreżyserowała Anna Wieczur, a za opracowanie muzyczne odpowiedzialny jest Tomasz Tokarczyk. Arcydzieło zdobyło mnóstwo pozytywnych recenzji krytyków i publiczności. Ta widowiskowa, a także wielowątkowa historia oparta na prawdziwych wydarzeniach zamachu na króla Szwecji – Gustawa III w roku 1792, łącząca w sobie zarówno wątki romantyczne jak i sensacyjne, sprawia, że nie można przejść obok niej obojętnie. Motywy takie jak niespełniona miłość i nieszczera przyjaźń czynią ją jeszcze bardziej wyjątkową.

Doskonała rozrywka na najwyższym poziomie z humorem, barwną warstwą wizualną i artystycznym kunsztem? Tylko w Operze Śląskiej!

Zapraszamy!

Marta Woszczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj