32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zabrzu

0
490

Miasto Zabrze, jak co roku, organizuje szereg imprez związanych z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w dniach 27-28 stycznia 2024r. Tegoroczne obchody obfitować będą w różnego rodzaju atrakcje. W Kinie Roma wystąpi rockowo m.in. Andrzej Domżoł z zespołem.

Już pierwszego dnia odbędzie się VIII edycja biegu „Policz się z cukrzycą”. W tym roku weźmie w nim udział ponad 450 uczestników. Długość trasy to odpowiednio dystans 3 lub 6 km, przeznaczonej zarówno dla biegaczy jak i fanów Nordic Walking’u. Wyścig odbędzie się w parku leśnym im. Powstańców Śląskich. Biuro zawodów znajduje się w Szkole Podstawowej nr 15, która od ośmiu lat jest patronem wydarzenia. Dzielnych zawodników przed startem rozgrzeje Zabrzańska siłownia Reshape, kolejny z patronów biegu. W tych jakże wyjątkowych zawodach, nie ma „wygranych” i „przegranych”. Każdy z uczestników dostaje pamiątkę w postaci złotego medalu w kształcie serduszka WOŚP oraz dyplom uczestnictwa. Start planowany jest na godz. 13:30.

Na wieczór zaplanowano bogaty program artystyczny. We współpracy z zespołem 418 kino „Roma” ma zaszczyt zaprosić na występy muzyczne. Koncert rozpocznie się o godz. 18 i potrwa około 4 godziny. Swoją obecnością zabrzańską publiczność zaszczycą tacy artyści jak: Zespół 418, Andrzej Domżoł, CoverNostra i Tabularasa.

Drugi dzień finału rozpali wielkie emocje i rozgrzeje niejedno serce. W godzinach od6 rano aż do 20, 246 wolontariuszy wyjdzie na ulice Zabrza, aby zbierać fundusze do puszek dla Orkiestry. Z okazji finału na terenie Centrum Handlowego Platan odbędzie się festyn rodzinny. Zaplanowano mnóstwo wspaniałych atrakcji dla małych i dużych. Są to między innymi:

– Strefa malucha

– Strefa gier wielkoformatowych

– Pokój zagadek

– Strefa Dmuchańców

– Wioska Wikingów, w tym pokaz walk Wikingów o godz. 16

– Stowarzyszenie Otoczka wraz z Fundacją DKMS

– Bańki mydlane

-Stoiska Stowarzyszeń MOST wraz z warsztatami oraz Zachor działającego na rzecz Zabrzańskiego Cmentarza Żydowskiego, a także lokalnej Straży Pożarnej i Zabrzańskich rękodzielników

-Wystawa rowerów zabytkowych

-Warsztaty plecenia kolorowych warkoczyków i tworzenia jednego z najpopularniejszych w ostatnim czasie przedmiotów sensorycznych i zabawki antystresowej – slime

A także animacje dla najmłodszych. Ponadto na godziny wieczorne planowane są: – występ Fundacji Dobrzy Ludzie Dzieciom (godz. 17)

-Resonans Con Tutti ( godz. 19)

-Legendarne Światełko do Nieba, bez którego nie mógłby się odbyć żaden finał WOŚP tradycyjnie o godz. 20, a zaraz po nim koncert zespołu Stonage Full Of Sun około godz. 20:40.

„Człowiek potrzebuje człowieka, żeby być człowiekiem”. Gorąco zachęcamy do wsparcia tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pamiętając o tym, że dobro wraca, otwórzmy serca na potrzeby innych. Jak mówi pomysłodawca Orkiestry Jurek Owsiak; „Siema”!

Do zobaczenia na Finale!

Marta Woszczyńska

Notka od redaktora

Niniejszy artykuł jest dla mnie, jego autorki w pewien sposób wyjątkowy, inny niż każdy, który miałam do tej pory sposobność napisać.

A to dlatego, że również i ja, jako wcześniak oraz osoba z niepełnosprawnościami, która już w pierwszej dobie życia przechodziła trudną operację lędźwiowego odcinka kręgosłupa, korzystałam ze sprzętu oznaczonego serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki profesjonalnej pomocy medycznej, z jakiej mogłam wówczas skorzystać oferowanej przez fundację Pana Jerzego Owsiaka, dziś jestem wysoko funkcjonującą, uśmiechniętą i szczęśliwą dorosłą kobietą, która może żyć, chodzić, śmiać się, realizować swoje pasje, cele, spełniać marzenia. Tak naprawdę żaden artykuł, pięknie dobrane słowa, ani nawet wielokrotnie powtarzane „Dziękuję” nie będzie wystarczającym wyrazem wdzięczności, jaki czuję wobec tej organizacji. Co roku ogromnie cieszy mnie widok wolontariuszy i ogrom dobroci serca ludzi grających razem z Orkiestrą. Będę grać z nimi do końca świata i jeden dzień dłużej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj