Jerzy Woźniak nowym wiceprezydentem Katowic

0
1209

Prezydent Marcin Krupa wydał dziś zarządzenie o powołaniu na stanowisko wiceprezydenta Katowic Jerzego Woźniaka.

Jesienią zeszłego roku rozmawialiśmy o współpracy programowej z przedstawicielami Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mój program wyborczy, tj. „Umowa z mieszkańcami Katowic”, w części społecznej był w dużej mierze zbieżny z wizją rozwoju miasta lokalnych i regionalnych władz SLD. W szczególności chodzi o takie sfery, jak rozwój sieci miejskich żłobków i przedszkoli, projekty adresowane seniorom czy też programy mające wspierać najmniej zamożnych mieszkańców Katowic – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jako bezpartyjny prezydent wiele razy powtarzałem, że współpracuję ponad wszelkimi podziałami z każdym, kto chce działać na rzecz Katowic i naszych mieszkańców. Dowodem takiej współpracy było zeszłotygodniowe głosowanie nad wotum zaufania na prezydenta miasta – podczas którego wsparli mnie nie tylko radni „Forum Samorządowego i Marcin Krupa”, ale też radni PiS i połowa klubu Koalicji Obywatelskiej – czyli radni wszystkich klubów Rady Miasta. W związku z tym postanowiłem powołać na funkcję wiceprezydenta Jerzego Woźniaka, który nie tylko wykazuje się dużą wrażliwością na kwestie społeczne, ale przede ma wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania podmiotami prawa handlowego oraz pełnienia w nich funkcji nadzorczych. Jestem przekonany, że jego kompetencje zarządcze oraz duża wiedza znajdą swoje przełożenie w codziennej pracy na rzecz mieszkańców. W Katowicach od wielu lat budujemy szerokie bloki koalicyjne – także z przedstawicielami różnych partii politycznych i środowiskami wspierającymi te ugrupowania – dodaje prezydent.

Jerzy Woźniak, jako resortowy wiceprezydent, będzie odpowiadał m.in. za Wydział Polityki Społecznej (który z kolei nadzoruje działalność katowickiego MOPS), nowopowstały Wydział Uprawnień Komunikacyjnych czy też Wydział Administracyjny.

Jednocześnie z funkcji wiceprezydenta została odwołana Marzena Szuba. – 4,5 letnią współpracę z Marzeną Szubą oceniam pozytywnie. Na szczególne wyróżnienie zasługują jej sukcesy w obszarze sprawnego pozyskiwania środków unijnych, dzięki którym uruchomiliśmy wiele ważnych i kosztownych inwestycji, takich jak budowa centrów przesiadkowych czy przebudowa dwóch węzłów drogowych DK 81 – mówi prezydent Marcin Krupa.

Jednocześnie prezydent Marcin Krupa, mając na celu usprawnienie pracy Urzędu, dokonał przesunięć w ramach wydziałów zarządzanych przez resortowych wiceprezydentów. Od przyszłego tygodnia wiceprezydent Mariusz Skiba obejmie Wydział Rozwoju Miasta wraz z Wydziałem Funduszy Europejskich natomiast Wydział Kultury będzie podlegał wiceprezydentowi Waldemarowi Bojarunowi.

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj