Infrastruktura sportowa na Śląsku rośnie w siłę!

0
2171

Kolejne kluczowe inwestycje w Katowicach ze wsparciem MSiT
28,5 mln zł przeznaczy Ministerstwo Sportu i Turystyki na dofinansowanie dwóch nowych inwestycji w Katowicach zakwalifikowanych do Planu Rocznego w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2018.

Będą to: ministerst

  • AWF w Katowicach – „Hala lekkoatletyczna ze strzelnicą sportową – I etap”
  • Miasto Katowice – „Rozbudowa obiektu Jantor II na lodowisko z instalacją mrożeniową, salą gimnastyczną, zapleczem szatniowo-sanitarnym wraz z łącznikiem pomiędzy lodowiskami Jantor I i Jantor II”

Celem Programu jest rozwój bazy obiektów służących potrzebom polskiego sportu wyczynowego, spełniających standardy międzynarodowe oraz mogących stać się areną ważnych zawodów i imprez sportowych rangi ogólnopolskiej, europejskiej czy światowej.

  • Tylko w latach 2016-2017 na rozwój infrastruktury sportowej w województwie śląskim przeznaczyliśmy kwotę 138,6 mln zł. W bieżącym roku te środki jeszcze wzrosną, m.in. dzięki przedsięwzięciom właśnie zakwalifikowanym do Planu Rocznego Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Jestem przekonany, że nowy, kompleksowo wyposażony obiekt przy AWF Katowice stanie się doskonałą bazą szkoleniową dla młodych lekkoatletów oraz miejscem organizacji ważnych wydarzeń sportowych, a rozbudowa Jantor II znacząco przyczyni się do jeszcze większego rozwoju hokeja w Katowicach – mówi minister sportu i turystyki, Witold Bańka.

Koszt rozbudowy obiektu Jantor II wynosi 8 000 000 zł. Kwota dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki (ze środków FRKF) to 3 500 000 zł.

– Dziękuję ministrowi Witoldowi Bańce za dostrzeganie potrzeb społeczności lokalnych i kolejną decyzję o inwestowaniu w infrastrukturę sportową w Katowicach. Modernizacja i rozbudowa lodowiska Jantor II to doskonała wiadomość zarówno dla hokeistów GieKSy, którzy w tym roku zdobyli wicemistrzostwo Polski, ale też dla mieszkańców, a w szczególności młodych sportowców, którzy będą mogli się szkolić w komfortowych warunkach – mówi prezydent miasta Katowice, Marcin Krupa.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki możemy dynamicznie rozbudowywać infrastrukturę sportową w Katowicach – podsumowuje wiceprezydent miasta Katowice, Waldemar Bojarun.

Koszt drugiej inwestycji wpisanej do Planu Rocznego – Hali lekkoatletycznej ze strzelnicą sportową – wynosi 50 015 000 zł. Kwota dofinansowania ze środków MSiT to 25 000 000 zł.

– Hala lekkoatletyczna z bieżnią 200-metrową oraz pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny są niezbędnymi elementami infrastruktury sportowej zarówno dla AWF Katowice, jak również dla całego miasta. AWF Katowice kilkanaście lat temu bardzo mocno postawiła na sport czego wymierne efekty widać po liczbie reprezentantów z naszej uczelni na letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich. Mając halę lekkoatletyczną i stadion chcemy w krótkim czasie stać się dominującym w kraju ośrodkiem szkoleniowym dla lekkoatletów – wyjaśnia prof. dr hab. Adam Zając, rektor AWF Katowice.

Obok dwóch powyższych inwestycji z terenu Katowic, zakwalifikowanych do Planu Rocznego Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, do Planu Wieloletniego została wpisana trzecia: AWF w Katowicach – „Budowa stadionu lekkoatletycznego kat. IIIA”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj