Inauguracja Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej 2016 w Polsce.

0
2453

 Strefy kibica

15 stycznia 2016 roku rozpoczynają się w Polsce Mistrzostwa Europy w Piłce ręcznej. Polska jest po raz pierwszy organizatorem tej imprezy. Mecze zostaną rozegrane w czterech miastach – Krakowie, Katowicach, Gdańsku i we Wrocławiu. W związku z mistrzostwami w każdym z goszczących miast przygotowana została strefa kibica.

P1140934

W czwartek 14 stycznia w każdym z miast odbyła się konferencja inaugurująca mistrzostwa.W konferencji prasowej, która miała miejsce w Katowicach w Pałacu Goldsteinów, uczestniczył Marcin Krupa, Prezydent Katowic, Arne Elovsson, wiceprezydent Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, Zygfryd Kuchta, Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz dziennikarze. Przedstawiono plan organizacji  strefy kibica oraz imprezy towarzyszące

P1140938

W każdej z czterech stref kibica będzie wiele atrakcji, w tym telebimy, na których zgromadzeni kibice będą mogli oglądać przebieg igrzysk. Katowicka strefa kibica powstanie pod Spodkiem i będzie działać przez cały czas mistrzostw, znajdzie na niej miejsce 900 osób na zadaszonej i ogrzewanej przestrzeni. Strefa jest podzielona na kilka części – miejsce do oglądania meczów, gdzie kibice będą mogli usiąść na wygodnych leżakach i pufach. W części gastronomicznej widz będzie mieć możliwość skosztowania dań kuchni polskiej. W kolejnej części znajdzie się część poświęcona prezentacji miasta- organizatora i partnerów imprezy.

P1140943

W akcję promocji zaangażowali się też lokalni artyści i przedsiębiorcy. Tam też będą się odbywać konkursy – będzie można wygrać bilety na półfinały i finał mistrzostw oraz imprezy artystyczne. Wystąpi Piotr Kupicha z zespołem Feel, Mika Urbaniak, Marcin Wyrostek, katowicki raper Miuosh i inni.

W strefie będą czynne giftboxy, gdzie będzie można kupić upominki, fotobudka, oraz strefa dla dzieci, gdzie będą mogły spędzać czas pod okiem animatora.

P1140948

Wszyscy kibice posiadający ważny bilet będą mogli przejechać się zabytkowym tramwajem na trasie prowadzącej od Placu Wolności, poprzez centrum miasta, aż do stacji Katowice – Koszutka. Organizatorzy polecają też wycieczki po regionie, w tym zwiedzanie śląskich zamków oraz wycieczkę szlakiem turystyki przemysłowej.

Kibicom życzymy niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji, a naszym zawodnikom zdobycia medalu!

Grzegorz Gruener

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj