In Corpore – efektywne wykorzystywanie własnego potencjału

0
3299

Stworzona przez dr Iwonę Sosnowską-Wieczorek marka In Corpore to świat pozytywnego myślenia o własnym rozwoju. In Corpore jako fundacja wypracowuje spójne oraz systemowe rozwiązania na rzecz dziecka i jego rodziny; jako Centrum Diagnostyki i Terapii oferuje kompleksową pomoc diagnostyczno-terapeutyczną zarówno dzieciom z dysfunkcjami czy niepełnosprawnością, jak i osobom dorosłym, dążącym do rozwoju osobistego oraz zawodowego. Jest także organizatorem cyklicznego międzynarodowego kongresu na rzecz osób z niedosłuchem.

Misja

Fundacja „In Corpore” powstała w 2005 roku i działa w Katowicach, Częstochowie oraz Dąbrowie Górniczej. Naturalnym rozwinięciem misji fundacji jest Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore, czyli nowoczesna placówka oferująca kompleksową pomoc diagnostyczno-terapeutyczną dla dzieci, jak i dorosłych zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu różnego rodzaju dysfunkcji bądź niepełnosprawności, np. zaburzeń słuchu, ADHD, autyzmu czy Aspergera.

W ramach centrum realizowane są nieodpłatne programy, wczesne wspomaganie rozwoju, a także rehabilitacja słuchu i mowy dla dzieci. Pod stałą opieką wszystkich filii znajduje się obecnie ponad 1000 dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. To także przeznaczony dla osób w trudnej sytuacji życiowej Instytut Ekspertyz Psychologiczno-Sądowych In Corpore.

Międzynarodowy Kongres Naukowo-Medyczny

W ramach kampanii społecznej „Od Ucha do Ucha” Fundacja In Corpore zorganizowała we wrześniu zeszłego roku w Katowicach I Międzynarodowy Kongres Naukowo-Medyczny przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Urzędu Miasta Katowice. Celem była promocja zdrowia oraz edukacja w zakresie występowania ryzyka zaburzeń słuchu i wynikających z nich zagrożeń.

W gronie prelegentów znaleźli się najlepsi specjaliści z kraju i z zagranicy: lekarze, fizjoterapeuci, pedagodzy, psychologowie, logopedzi, nauczyciele skupiający się na problematyce dzieci z dysfunkcją słuchu – informuje dr Iwona Sosnowska, prezes Fundacji. Poprzez wykłady, warsztaty oraz sympozja propagowano najnowszą wiedzę z zakresu diagnostyki i terapii narządu słuchu.

Personalne Centrum Rozwoju

Fundacja In Corpore stworzyła także Personalne Centrum Rozwoju, którego celem jest zapewnienie osobom dorosłym szerokiego wachlarza pomocy diagnostyczno-terapeutycznej oraz wsparcie możliwości wszechstronnego rozwoju. Ośrodek wykorzystuje innowacyjne techniki terapeutyczne skutkujące m.in. poprawą pamięci i koncentracji uwagi, łatwiejszym przyswajaniem języków obcych, odstresowaniem.

Z pacjentami, poprzez działalność szkoleniową czy warsztatową, współpracują holistycznie specjaliści z rożnych dziedzin tj.: psychologii, neurologii, coachingu, dietetyki, stomatologii, jogi i medytacji, hipnozy czy akupunktury. Innowacyjne metody oparte o terapie typu Biofeedback, Cranio-Sacralna, Tomatis, Johansen, Forbrain wpływają korzystnie na poprawę koncentracji i samopoczucia. Uczestnicy organizowanych tu kursów i szkoleń, studiów podyplomowych, wykładów i sympozjów rozwijają swoje pasje i zdobywają nowe kwalifikacje.

In Corpore” to świat pozytywnego myślenia o własnym rozwoju. – W każdej fazie swego życia mamy inne doświadczenia i musimy się do nich przygotować – zauważa pani prezes. – Jesteśmy właśnie na etapie poszerzania naszej oferty dla osób dorosłych. Myślę, że niektórzy chcą rozwinąć swoją ścieżkę kariery zawodowej, a inni zadbać o dobrą kondycję czy formę intelektualną. To wszystko u nas jest możliwe.

Personalne Centrum Rozwoju ? To chyba pierwsze takie miejsce na Śląsku ?

Śmiem twierdzić, że nawet w całej Polsce, choć nie to jest oczywiście najważniejsze. Najważniejsza jest idea. Lata temu udało nam się stworzyć holistyczne Centrum Diagnostyki i Terapii dla dzieci, po to, aby jak najwcześniej wychwytywać ewentualne deficyty małych pacjentów, a jeśli zachodzi taka potrzeba – w jednym miejscu skutecznie je leczyć. Jestem dumna, bo to miejsce zdaje egzamin.

Teraz idziemy dalej – tym razem w kierunku młodzieży i dorosłych. Podobnie jak dzieciom, chcemy także im zapewnić szeroki wachlarz pomocy diagnostyczno-terapeutycznej, wsparcie i możliwości wszechstronnego rozwoju. W tym miejscu chcę podkreślić,że nie mam tu na myśli wyłącznie osób, które nie radzą sobie w otaczającej ich rzeczywistości.

Wręcz przeciwnie! Jesteśmy otwarci na wszystkich. W równym stopniu także na osoby, które odnoszą sukcesy. Będziemy oferować różnego rodzaju wsparcie – w zależności od potrzeb i stanu, w jakim dana osoba się znajduje. Naszą ideą jest, aby każdy miał możliwość zadbania u nas o rozwój swojego ducha, mógł poszerzyć horyzonty, znaleźć optymalny sposób na zapewnienie sobie dobrostanu.

A wszystko to w eleganckich, jeśli sytuacja tego wymaga – to intymnych, specjalnie zaaranżowanych do tego warunkach. O stworzeniu takiej przestrzeni ja i moi współpracownicy myśleliśmy już dawno temu. Kiedy więc nadarzyła się możliwość poszerzenia powierzchni Centrum in Corpore – te marzenia przybrały realny wymiar.

Zapraszamy do Naszego Magazynu w wersji papierowej który już jest dostępny w sieciach EMPIK, Kolporter, RUCH !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj