Handlowcy dbają o swoje miejsca pracy

0
1731

Zapoczątkowany w ubiegłym roku przez spółkę Targowiska Miejskie S.A. remont straganów metalowych, usytuowanych na dwóch sektorach wzdłuż ulicy Targowej, ma swoją kontynuację.

SDC18471

Wówczas wymieniono zniszczone zadaszenia straganów, zakonserwowano i odmalowano konstrukcje metalowe i stoły, zadaszono świetlikami przejścia dla pieszych znajdujące się między straganami.

– Obecnie do poprawy swoich miejsc handlowych przyłączyła się grupa osób handlujących, która od szeregu lat prowadzi swoją działalność handlową na wspomnianych powyżej straganach – mówi Ewa Psztyr, prezes spółki Targowiska Miejskie S.A. w Ostrowie. – To z ich inicjatywy powstał pomysł zamontowania na wyremontowanych konstrukcjach straganów osłon z płyty obornickiej, służących jako ochrona przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Stworzy się także możliwość do lepszego wyeksponowania towaru. Dzięki tej inwestycji ciężka praca handlowców stanie się lżejszą i przyjemniejszą.

Obecnie zamontowano takie osłony na dwóch straganach, w których prowadzony jest handel bielizną i odzieżą. Zamierzony efekt estetyczny i funkcjonalny został uzyskany.

– Zadowolenie osób handlujących jak i kupujących cieszy nas ogromnie – dodaje Ewa Psztyr. – Obecnie do spółki wpłynęły wnioski na zamontowanie takich osłon na kolejnych straganach. W związku z powyższym powstanie ciąg straganów o jednolitej zabudowie. Bardzo nam zależy, aby handlowcom poprawiać warunki w ich ciężkiej pracy, co w dalszej kolejności powoduje, że chętniej prowadzą swoje małe biznesy i w lepszych warunkach mogą obsłużyć swoich klientów. A dzięki temu jest większa szansa, że na dłuższy czas pozostaną wśród nas.

Handlowcy na swoich stanowiskach będą mogli również utworzyć przymierzalnie, bez których handel odzieżą do tej pory był utrudniony. Biorąc powyższe atuty pod uwagę, złożone wnioski zarząd spółki Targowiska Miejskie rozpatrzył pozytywnie. Zawarte zostały porozumienia na ściśle określonych warunkach.

– Wzajemne partnerstwo z handlowcami jest bardzo budujące i przynosi wymierne efekty – mówi prezes spółki Targowiska Miejskie S.A. – Poprzez wspólną inicjatywę i wspólne działanie,  można zrobić znacznie więcej dla dobra ogółu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj