Grudzień w Operze Śląskiej

0
572

Na przekór mroźniej i zimowej aurze, grudzień w Operze Śląskiej zapowiada się bardzo gorąco! Ostatni miesiąc w roku rozpoczniemy wznowieniem znanej i uwielbianej „Królewny Śnieżki”. Melomanów zaprosimy również do tradycyjnego kolędowania i powitania Nowego Roku podczas Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych.

Wznowienie Królewny Śnieżki

Czy dobro zawsze zwycięża zło? Odpowiedź na to pytanie poznamy podczas wyczekiwanego przez widzów wznowienia spektaklu „Królewna Śnieżka” w opracowaniu Henryka Konwińskiego – zaliczanego do grona najbardziej znanych i cenionych tancerzy, choreografów i reżyserów.

Któż nie zna opowieści o losach młodej dziewczyny o białej skórze, rumieńcach jak krew i kruczych włosach – Śnieżki i jej okrutnej, zazdrosnej macochy – czarownicy? Bez względu na wiek każdy z zapartym tchem śledzi losy wiedźmy, która nie mogąc znieść urody swojej pasierbicy, postanowiła się jej pozbyć w przebiegły sposób.

Balet polskich twórców: Bogdana Pawłowskiego (muzyka), Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrowskiego (libretto) w oparty jest na znanej baśni braci Grimm. To barwne widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym, które od lat z zaciekawianiem oglądają kolejne pokolenia. Piękna muzyka, taniec i scenografia z pewnością zachwycą serca najmłodszych widzów.

Na spektakle zapraszamy 6 grudnia (godz. 11.00, 17.00), 7 i 8 grudnia (godz. 11.00) do Bytomskiego Centrum Kultury oraz 11 grudnia (godz. 17.00) do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, 13 stycznia 2023 roku (godz. 11.00 i 18.00) w Chorzowskim Centrum Kultury.

Hej kolęda, kolęda!

Równie ciekawą ofertę przygotowaliśmy z okazji Bożego Narodzenia. W drugi dzień świąt – zgodnie z operową tradycją – zaprosimy do wspólnego kolędowania. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy polskie w wykonaniu chóru oraz solistów Opery Śląskiej, z akompaniamentem i a capella. Wyjątkowe aranżacje, odpowiedni nastrój i dekoracje sprawią, że ten wieczór na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. Początek koncertu o godz. 17.00. Kolejna okazja do wspólnego kolędowania będzie 6 stycznia (godz. 17.00). Bilety są już w sprzedaży.

Koncert Sylwestrowo-Noworoczny

Ten rok zakończymy z wysokiego C. Zapraszamy na  wyjątkowy i niezapomniany program noworoczny – pełen elegancji, szyku, dobrego humoru i doskonałej muzyki. Artyści zabiorą melomanów w przepiękną muzyczną podróż szlakiem uwielbianych przebojów operowych, operetkowych i musicalowych. Usłyszymy m.in. fragmenty „Carmen” G. Bizeta, „Księżniczki czardasza” I. Kalmana, “Włoszki w Algierze” G. Rossiniego, „Barona cygańskiego” oraz kadryle J. i E. Straussa. Wielką gratką dla melomanów będą zapewne tańce symfoniczne ze „Skrzypka na dachu” oraz kompozycje W. Kilara.

W drugiej części koncertu będziemy mogli usłyszeć fragmenty opery komicznej Ludomira Różyckiego „Casanova”, której premiera odbyła się w 1923 roku. Napisana z wielkim rozmachem, w barwny sposób odmalowuje epizody z życia Giacoma Casanovy – słynnego włoskiego awanturnika i uwodziciela. Warto dodać, że do tej pory nie zachowało się żadne nagranie płytowe wykonania „Casanovy”. Soliści, Chór, Balet i Orkiestra wystąpią pod kierownictwem muzycznym Macieja Tomasiewicza.

Na koncerty zapraszamy 30 i 31 grudnia br. (godz. 18.00) oraz 1, 7 i 8 stycznia 2023 roku (godz. 18.00). 31 grudnia podczas przerwy dla wszystkich gości czekać będzie poczęstunek i lampka schłodzonego szampana. 

Koncerty Kolęd oraz Sylwestrowo-Noworoczne odbędą się w sali koncertowej im. Adama Didura.  

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne w kasie Opery Śląskiej i na stronie internetowej www.opera-slaska.pl w zakładce BILETY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj