Fundusz Stypendialny Dla Studentów z Ukrainy

0
4347

W Uczelniach Vistula studiuje obecnie prawie półtora tysiąca Ukraińców. Wojna zburzyła ich świat. Zniszczyła ich plany i marzenia. Oni sami i ich rodziny tracą domy, pracę i dochody. Znaleźli się w obliczu katastrofy i totalnej niepewności jutra.


Naszym obowiązkiem jest pomóc młodym Ukraińcom, którzy mimo potwornej wojny mają edukacyjne ambicje. W dowód solidarności i wsparcia Uczelnie Vistula tworzą specjalny fundusz stypendialny, którego beneficjentami będą studenci i studentki z Ukrainy.


Zapraszamy firmy i osoby prywatne do zasilania tego funduszu poprzez wpłatę darowizn na rzecz Uczelni. Dzięki wsparciu biznesu młodzi ludzie z Ukrainy nadal będą mogli kształcić się. Będą mieli szansę zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności, aby w przyszłości budować lepszy świat, świat bez wojny.


Środki będą przekazywane na zasilenie funduszu stypendialnego dla studentów z Ukrainy. Darczyńca może także dokonać wyboru kierunku studiów, który chce wspierać lub może wpłacić darowiznę na cel ogólny.

Fundusz stypendialny stworzy studentom z Ukrainy możliwość pozyskania środków na finansowanie kształcenia oraz możliwość znalezienia dobrego miejsca zatrudnienia bezpośrednio po ukończeniu studiów.


Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest organizacją prowadzącą działalność w zakresie pożytku publicznego.


Zgodnie z ustawami o podatkach dochodowych, nasi Darczyńcy mogą odliczyć darowiznę od podstawy opodatkowania. Odliczenie nie może być większe niż:
• dla osób fizycznych do kwoty nieprzekraczającej 6% uzyskanego dochodu;
• dla osób prawnych do kwoty nieprzekraczającej 10% uzyskanego dochodu.


Dla Darczyńców warunkiem odliczenia darowizny do dochodu jest przekazanie jej w formie pieniężnej na rachunek bankowy Uczelni.

Firmy zainteresowane współpracą z Uczelniami Vistula w zakresie funduszu stypendialnego dla obywateli Ukrainy prosimy o kontakt z koordynatorem programu:
Ewa Wolniewicz
[email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj