XII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

0
812

W dniach 20-22 listopada 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się XII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw zorganizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą.

Do międzynarodowych spotkań biznesowych doszło w strefie networkingu, zorganizowanej wspólnie z – zrzeszającą ponad 2 mln unijnych firm – siecią European Entrepreneurs CEAPME. Przez dwa kongresowe dni odbywały się spotkania stacjonarne. 23 listopada – platforma – umożliwiła rozmowę online.  Uczestnicy wydarzenia szukający kooperantów na Dalekim Wschodzie – dzięki innej platformie, zyskali dwutygodniowy, bezpłatny dostęp do bazy danych 200 tys. chińskich firm, by w tym czasie za darmo, oferować im usługi oraz produkty swojej marki.

W tym roku EKMŚP zmieniło nieco formułę. Najważniejsze dyskusje i wystąpienia odbyły się na dwóch głównych scenach kongresu: „Face the Challenge” i „Boost Your Business”. Zmierzyć się z wyzwaniem, wzmocnić swoją firmę było można dzięki wystąpieniom, dyskusjom i wywiadom z praktykami biznesu – szefami firm, kreatorami marek, specjalistami od zarządzania, podatków i marketingu i wielu innych. Szczegółowy program Kongresu na stronie www.ekmsp.eu.

W ciągu dwóch dni uczestnicy Kongresu mogli skorzystać z porad przedstawicieli najważniejszych dla przedsiębiorców instytucji państwowych: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Izby Administracji Skarbowej, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, a także Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W tych zagmatwanych prawnie czasach, zainteresowaniem cieszyły się porady przedstawicieli śląskiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Na pytanie: gdzie szukać funduszy na rozwój firm odpowiedzieli pracownicy: Funduszu Górnośląskiego, Śląskiego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego oraz Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj