Fundacja WOŚP ogłosi wynik 26. Finału WOŚP!

0
1748
Wolontariusze podczas 26. Finału WOŚP - fot. Paweł Krupka

Już w najbliższy czwartek, 8 marca, podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 63 A (wjazd od ul. Trojdena) Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosi oficjalny wynik 26. Finału WOŚP.

Przypominamy o obowiązkowej akredytacji na wydarzenie za pośrednictwem Bazy Mediów WOŚP.Składanie wniosków o akredytację będzie możliwe do 7 marca do godz. 14:00.  Fundacja WOŚP nie zapewnia miejsc parkingowych!

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:30.

Akredytuj się ›

 

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był ogromnym przedsięwzięciem, który swoim zasięgiem objął cały świat! Orkiestra zagrała wszędzie tam, gdzie mieszkają i żyją Polacy, od dalekich Chin, po gorącą Kalifornię, od zimnej Stacji Polarnej na Biegunie Północnym, po gorący Cypr. Atmosfera panująca w ciągu tego wyjątkowego dnia była niespotykana, bowiem Orkiestra to jedna z niewielu idei, które łączą Polaków ponad wszelkimi podziałami. Dzięki zaufaniu i setkom tysięcy wolontariuszy, w styczniową niedzielę po raz kolejny udało się zebrać ogromną ilość środków, które Fundacja WOŚP przeznaczy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla oddziałów neonatologicznych w całej Polsce.  

8 marca 2018 roku to będzie dzień podsumowania i ujawnienia informacji, na którą czekamy najbardziej – jaką kwotę udało się zebrać w ramach tegorocznej zbiórki. Suma deklarowana na koniec dnia Finału, 14 stycznia br., to 81 423 542 PLN.Ostateczny wynik 26. Finału WOŚP Fundacja zaprezentuje w holu Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Jest to jedna z najnowocześniejszych placówek pediatrycznych w Polsce i od lat korzysta ze sprzętu zakupionego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W trakcie konferencji Jurek Owsiak podsumuje 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekaże także kilka ważnych informacji związanych z tegoroczną edycją Najpiękniejszego Festiwalu Świata. 8 marca poznamy także cel, na jaki Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekaże środki pozyskane jako 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego.

Tuż po oficjalnej części uroczystości będzie możliwość indywidualnych nagrań z gośćmi konferencji.

Konferencja będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem serwisu YouTube na kanale WOŚP. Istnieje możliwość zamieszczenia transmisji bezpośrednio na Państwa stronach internetowych (poprzez tzw. „embedowanie”).

Wozy transmisyjne za pośrednictwem, których mają być prowadzone łączenia prosimy zgłaszać do 7 marca (środa) do godz. 14:00 pod numer telefonu +48 730 840 860. Da nam to szansę, by umożliwić im wjazd i umiejscowienie jak najbliżej centrum wydarzeń.

Zachęcamy również do korzystania z Bazy Mediów WOŚP, gdzie można znaleźć materiały tworzone pod kątem wykorzystania w publikacjach poświęconych Orkiestrze, m.in. galerię zdjęć z konferencji, materiały wideo dotyczące 26. Finału WOŚP oraz informacje prasowe.

26. Finał WOŚP odbył się 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. W sumie powstało 1 700 sztabów akcji. Odbyło się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a o godzinie 20:00 tradycyjnie niebo rozświetliło „Światełko do nieba” – happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej zbiórki.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.

Kontakt:

Krzysztof Dobies
Rzecznik prasowy Fundacji WOŚP
e-mail: [email protected]

Biuro Prasowe Fundacji WOŚP
tel. 695 870 020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj