Forum Przedsiębiorczości Kobiet w Warszawie

0
1919

16 listopada 2018 roku w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie odbędzie się druga edycja Forum Przedsiębiorczości Kobiet, którego organizatorem jest Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.

Planowana ilość uczestników to 300 osób. Udział jest nieodpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja uczestnictwa.

Forum Przedsiębiorczości Kobiet wpisuje się w kalendarz światowych wydarzeń organizowanych w Dniu Przedsiębiorczości Kobiet (WED – Women’s Entrepreneurship Day) na całym świecie, a główne wydarzenia odbywają się w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

Motywem przewodnim WED na całym świecie jest przesłanie „Jak Blockchain, Sztuczna Inteligencja, Wirtualna Rzeczywistość i nowe technologie wzmocnią pozycję kobiet w biznesie!”

W programie znajduje się między innymi prezentacja nowych technologii w biznesie – pod hasłem “Zaprzyjaźnij się ze Sztuczną Inteligencją … to się już dzieje – Blockchain, Wirtualna Rzeczywistość, Rozszerzona Rzeczywistość, Robotyka i inne technologie w biznesie” ze szczególnym uwzględnieniem branży Fashion & Design, która dzięki technologii Blockchain jest obecnie rewolucjonizowana. Pokazane zostaną praktyczne zastosowania nowych technologii w tym: Wirtualna Rzeczywistość i Rozszerzona Rzeczywistość w marketingu, Sztuczna Inteligencja w modzie – Agencja Wirtualnych Modelek, Międzynarodowa platforma City Globe, Platforma zakupowa Repay.Me, pierwszy na świecie BANK oparty na Blockchain, nowe wynalazki chroniące zdrowie i środowisko naturalne.

Podczas trwania Forum Przedsiębiorczości Kobiet, odbędzie się także promocja książki z serii „Ambasador Przedsiębiorczości w Polsce. Nigdy! Nie poddawaj się”. Będzie to również okazja do poznania wszystkich współautorek.

Książka jest unikalnym zbiorem niepublikowanych nigdzie dotąd życiowych, inspirujących lekcji przedsiębiorczości, popartych doświadczeniami Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet – 21 wyjątkowych kobiet z całej Polski, które są w różnym wieku, prowadzą firmy w różnej skali, działają w różnych branżach i rozwijają działalność w różnych krajach na świecie. Wszystkie panie łączy podobny sposób przedsiębiorczego sposobu myślenia, który porażki traktuje jako sukces przesunięty w czasie.

Z raportu PARP wynika, że w Polsce jest ponad 2 miliony firm. W każdym  roku  rejestruje się około 360 tysięcy nowych firm. Smutne, że w tym samym czasie likwiduje swoją działalność około 287 tysięcy przedsiębiorstw. Dlaczego jedni potrafią, a inni rezygnują po zderzeniu z porażką? Kobiety, które wspólnie z nami napisały tę książkę są symbolami niezależności finansowej oraz sukcesu i dzielą się własnymi doświadczeniami, aby inspirować innych do działania.

więcej informacji oraz program na stronie wydarzenia:

Forum Przedsiębiorczości Kobiet 2018

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj