Festiwal Zderzenie Gatunków – Leśna 2019

0
2392

Festiwal Zderzenie Gatunków to święto każdej muzyki, która jest prezentowana podczas trzech dni imprezy. Od Rocka do Disco, od Rapu do Punka, od Reggae do Metalu.

Pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku. Miejscem, jakie wybraliśmy na organizację imprezy, była tyska Dzika Plaża nad Jeziorem Paprocańskim. Odbyło się tam 5 edycji. W 2018 roku musieliśmy zrezygnować z organizacji imprezy z powodów administracyjnych.

Rok 2019 przyniósł zmianę miejsca i formuły imprezy. Gościny udzieliła nam Leśna koło Żywca. Po rozmowie z właścicielem tamtejszego Aquaparku – Marcinem Cenderem i Sołtysem – Bogumiłem Biernatem, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu Festiwalu do przyjaznego Sołectwa Leśna. Obaj panowie czynnie zaangażowali się w organizację wydarzenia.

Termin imprezy to 16 do 18 sierpnia 2019 roku. Jak co roku gramy i przy okazji pomagamy. Tym razem chcemy wesprzeć Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żywcu. Będziemy rejestrować potencjalnych dawców szpiku z Fundacją DKMS za sprawą dziewczyn z grupy 9 GWIAZD, a w niedzielę przy pobliskiej Parafii Św. Michała Archanioła będzie można oddać krew.

Teraz kilka słów o programie imprezy.

Piątek to koncerty zespołów wyłonionych podczas eliminacji. Na zakończenie dnia zagra miejscowy zespół „Pociąg Rock’N’Roll”. Ten dzień zaczniemy o 17:00 oficjalnym otwarciem z udziałem laureatek Miss Śląska, a poprowadzą go Bliźniaczki znane z programu Gogglebox, Ewa i Agnieszka.

Sobota rozpocznie się nieco wcześniej, bo i program będzie bardziej rozbudowany. Kolejne 2 zespoły wyłonione z eliminacji, a następnie wystąpią zaproszeni goście: „Paganda”, „sPolish Radio” i na deser „Chłopcy z Placu Broni”. Podczas koncertów atrakcją będzie „Piana PARTY”.

Pierwszy raz odbędzie się zlot motocykli nazwany „I Zlot Motocyklowy w Leśnej – Festiwal Zderzenie Gatunków 2019”, organizowany przez Moto Żywiec, Stowarzyszenie NOL Tychy i Divinita Event.

W niedzielę nastawiamy się na rozrywkę rodzinną. Przez cały dzień zapewnimy atrakcje dla najmłodszych. W tym dniu wystąpią: zespół „Systematic” z programem Disco Polo Party, gospodarze, czyli zespół „Dukat” z nieśmiertelną „Góraleczką”.

W trakcie trwania koncertów odbędzie się Eksplozja Kolorów z wielokrotnymi wyrzutami Kolorów Holi.

Na sam koniec „Spacer po Polsce”, czyli skład grający polskie, znane utwory z lat minionych w nowych aranżacjach z finałowym pokazem laserów.

Od czwartku – 15 sierpnia do poniedziałku 19 sierpnia –  dostępne będzie pole namiotowe na około 30 namiotów.

Organizatorami są: Stowarzyszenie NOL Tychy, Aquapark Leśna, Sołectwo Leśna, Divinita Event i pomysłodawca imprezy – Dawid Domaracki.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do Leśnej.

Kontakt: Dawid Domaracki

tel. 882 94 44 94

[email protected]

Facebook: https://www.facebook.com/festiwalZG/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj