EURO 2016: zaprezentowano medale Mistrzostw Europy Piłkarzy Ręcznych

0
2773

EHF EURO 2016

 

Podczas konferencji prasowej inaugurującej zgrupowanie Reprezentacji Polski w Krakowie, zaprezentowane zostały medale Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016. Złote, srebrne oraz brązowe krążki 31 stycznia odbiorą trzy najlepsze drużyny na Starym Kontynencie.

 

 DSC0438

Medale bezpośrednio nawiązują do symboliki EHF EURO 2016. Na awersie umieszczony został logotyp turnieju odwołujący się do najbardziej naturalnego elementu piłki ręcznej – dłoni, który w połączeniu z nieregularnym kształtem medalu symbolizuje najlepsze cechy tej dyscypliny – dynamizm, sportową energię, walkę oraz wielkie emocje. Na rewersie znajduje się mapa Polski, na której widnieją Miasta Gospodarze EHF EURO 2016 – Kraków, Katowice, Wrocław i Gdańsk oraz Województwo Małopolskie.

Medale mają średnicę 8 cm i ważą 250 gramów. Krążki dla mistrzów Europy pokryte zostały galwanicznym 24-karatowym złotem, dla finalistów powleczone są srebrem Ag999, natomiast brązowe wykonano z tombaku patynowanego.

Medale zostały zaprojektowane przez Artura Gosiewskiego, który jest również twórcą całej identyfikacji mistrzostw. Ich producentem jest instytucja o 250-letniej tradycji, Mennica Polska, której wyroby wyróżniają się doskonałą precyzją, dbałością o każdy detal i jakością wykonania.

image001

 DSC0432

 

 DSC0443

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj