Dzieci z „Domu Aniołów Stróżów” otrzymały nowe rowery i hulajnogi

0
1053

TAURON Polska Energia i Fundacja „Wielka radość na małych kółkach” przekazały 10 rowerów i cztery hulajnogi Domowi Aniołów Stróżów z Katowic. Rowery pochodzą ze zbiórki, która była prowadzona od 18 do 20 lipca br. przez TAURON Polska Energia. Darowizna jest częścią akcji „76 rowerów na 76. Tour de Polonge”.

Ofiarowane pojazdy zostały naprawione przez Fundację „Wielka radość na małych kółkach”. Akcję podsumowuje Dominik Kowalik z Fundacji – Każdy rower to inna historia. Najlepszą częścią naszych działań jest to, że stykają się dający i potrzebujący, i obie strony mają z tego olbrzymią frajdę. Każdy rower, który trafił w nasze ręce jest rozkręcany na części pierwsze, dokładnie czyszczony i smarowany. Wymieniamy, co trzeba – opony, klocki hamulcowe czy linki, czasem też rowery są malowane. Staramy się dodać fajne elementy, żeby całość cieszyła oko. Pojazdy zyskują więc kolorowe dzwonki, owijki czy odblaski.

Kierownik Socjoterapeutycznego Klubu Młodzieżowego Domu Aniołów Stróżów Karolina Pełka cieszy się z podarunku – rowery będą użytkowane na co dzień przez naszych podopiecznych. W sąsiedztwie naszej siedziby mamy ścieżkę rowerową, która prowadzi do Parku Śląskiego. Już dziś mogę zapewnić, że nasi podopieczni korzystać będą z podarunku do końca października, a może i dłużej.

Akcję referuje Łukasz Zimnoch rzecznik prasowy TAURON Polska Energia – my energetycy lubimy działać konkretnie i czuć, że choć odrobinę dzięki naszym działaniom świat staje się lepszy. Kilka tygodni temu zdecydowaliśmy o organizacji zbiórki używanych rowerów. Odzew był duży. Teraz naprawione rowery trafiły do, tych, którym sprawią frajdę. Remont kolejnej partii rowerów trwa. Do końca roku, zgodnie ze zobowiązaniem, przekażemy 76 rowerów.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” już od 25 lat opiekuje się dziećmi i ich rodzinami z Katowic i okolic. Obecnie we wszystkich trzech placówkach (Katowice Załęże, Sosnowiec Juliusz, Chorzów Batory), pomoc w codziennych problemach otrzymuje kilkaset dzieci i ich rodzin. Podopieczni uczestniczą w zajęciach odbywających się w świetlicach, klubach i na podwórkach dzielnic, gdzie mogą liczyć na wsparcie wychowawców.

Fundacja Wielka radość na małych kółkach, jest młodą organizacją pozarządową, która swoje działania kieruje do dzieci i młodzieży. Od początku skupia się na pomocy podopiecznym MOPR oraz wychowankom domów dziecka. Fundacja zbiera nieużywane rowery, remontuje je i przekazuje dzieciom z biednych rodzin i domów dziecka.

Fundacja zachęca do oddawania nieużywanych rowerów.

Wydział Komunikacji Społecznej Urząd Miasta Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj