Bieg dla NIEzwykłego bohatera

0
1125

17 sierpnia organizowany jest bieg dla Krystiana Jabłońskiego. Zasady biegu są bardzo proste – wpłacamy 30 zł, biegniemy 5 km, a całość wpływów z opłat wpisowych zostanie przekazana dla Krystiana.

Krystian Jabłoński pochodzi z Kwidzyna, ale od dawna mieszka w Katowicach. Szczęśliwy mąż Beaty Kias-Jabłońskiej i super tata Kajtka. Zawsze bezinteresownie pomagał ludziom. Nie odwracał głowy, gdy widział kogoś w potrzebie. Ma na swoim koncie kilka bohaterskich wydarzeń. Złapał złodzieja, brał udział w pościgu za pijanym kierowcą, wynosił ludzi z płonącej kamienicy. Pomagał także ofiarom wypadków samochodowych. Krystian za swoje zasługi dostał podziękowania od Prezydenta Katowic oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji. W styczniu 2017 wraz z żoną i synkiem był gościem w programie Dzień Dobry TVN. Pomimo swoich bohaterskich działań, Krystian pozostawał skromnym człowiekiem, ponieważ nie robił tego z korzyści dla siebie, lecz dla dobra innych.

W lutym 2017 wraz z rodziną wybrał się do parku trampolin gdzie doszło do wypadku. Krystian zrobił salto i upadł na głowę, w konsekwencji uszkodził rdzeń kręgowy na odcinku szyjnym. Jest sparaliżowany od barków w dół. Krystian potrzebuje długiej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Jej postępy są niesamowite, ale jak wiadomo dla zwyczajnej rodziny pieniądze, które są potrzebne do kontynuowania rehabilitacji są kwotą nieosiągalną. Lekarz usunął Krystianowi rurkę tracheostomijną, ale mięśnie klatki piersiowej i przepona nie pracują prawidłowo. By oczyszczać drogi oddechowe musi korzystać ze specjalistycznego urządzenia koflatora tzw. asystora kaszlu. Niestety to urządzenie nie jest refundowane. Jego koszt to około 22.000 tysiące złotych. Krystian nie zamierza się poddać! Walczy bo ma dla kogo. Potrzebuje wsparcia finansowego. Sprawmy by dobro szybciej do Niego wróciło.

Link do zapisów: https://dostartu.pl/bieg-dla-niezwyklego-bohatera-v3659.pl.html?fbclid=IwAR0P2PLHa3_imqN3I71uQE_wwFat3kpbjtMZ9tavnw-ZfSqxeIwG3TonvUY 

link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/393345148206892/ 

Wydział Komunikacji Społecznej Urząd Miasta Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj