Dworzec tymczasowy przy ul. Goethego

0
1823

Dziś w zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa na utworzenie tymczasowego dworca autobusowego, który będzie służył mieszkańcom
w czasie budowy nowoczesnego centrum przesiadkowego przy ul Goethego.

Zadanie pod nazwą: „Wsparcie mobilności miejskiej Miasta Zabrze poprzez budowę centrów przesiadkowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą – Organizacja i utrzymanie Dworca Tymczasowego na czas budowy Centrum Przesiadkowego w Zabrzu przy ul. J. W. Goethego.

Przedmiotem umowy jest świadczenie usługi organizacji i utrzymania dworca tymczasowego na czas budowy Centrum Przesiadkowego w Zabrzu                                   przy ul. J. W. Goethego polegającej w szczególności na: zaprojektowaniu                        oraz wykonaniu dworca tymczasowego, utrzymywaniu obiektów dworca tymczasowego czystości na terenie dworca tymczasowego.

Wartość zamówienia: 4 428 000 zł.

Czas trwania umowy: 02.11.2021 r. – 14.05.2023 r.

Przypomnijmy, że w Zabrzu wybudowane zostaną dwa centra przesiadkowe:
w centrum przy ul. Goethego oraz w Rokitnicy przy ul. Krakowskiej i Ofiar Katynia.

W pierwszej lokalizacji przewidziano budowę obiektu o powierzchni ok. 10,4 tys.m2 z peronami komunikacji autobusowej, parkingiem Park&Ride oraz poczekalnią i usługami towarzyszącymi. W drugiej lokalizacji zaplanowano otwarte perony, parking zewnętrzny oraz obiekt o powierzchni 276 m2,
w którym mieścić się będzie poczekalnia i drobne punkty usługowe. W obydwu centrach przewidziano możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, strefy Kiss & Ride oraz infrastrukturę towarzyszącą (biletomaty, tablice informacji pasażerskiej i tablice zajętości miejsc na parkingu P&R). Zostaną również przebudowane drogi oraz sieci infrastruktury w zakresie koniecznym do włączenia do infrastruktury centrów przesiadkowych.

Dzięki realizacji projektu transport na terenie Zabrza będzie bardziej atrakcyjny a przesiadanie na wszelkie rodzaje transportu zbiorowego i rowerowego łatwiejsze.  Wzrośnie również ilość miejsc parkingowych w Zabrzu, co umożliwi pozostawienie samochodu w centrach przesiadkowych w przypadku kontynuacji podróży innym środkiem transportu. Istotnym efektem realizacji projektu będzie redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj