Coraz więcej startupów sukcesu. Czy Polska jest już przedsiębiorcza?

0
2426

„Droga do Polski Przedsiębiorczej”.

Informacja prasowa

Warszawa, 10 listopada 2015

Już 26 listopada przedstawiciele środowisk biznesowych oraz akademickich spotkają się w centrum Warszawy, by podsumować wyniki realizacji projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.2 PO IG. W czasie spotkania nastąpi inauguracja 10 największego akceleratora Business Link PGE Narodowy. Pytanie przewodnie konferencji brzmi: czy Polska jest już krajem przyjaznym startupom, dającym możliwości szybkiego rozwoju i w jakim momencie Drogi do Polski Przedsiębiorczej znajdujemy się obecnie? Organizatorem wydarzenia są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP), realizator projektu.

Konferencja rozpocznie się o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Paryż A na PGE Narodowy, w którym już wkrótce otwarty zostanie 10 akcelerator Business Link. W roli gości specjalnych, biorących udział w debacie pojawią się Delegaci z Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Dariusz Żuk – Prezes Zarządu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz przedsiębiorcy działający w Ekosystemie: Qpony, Glov, Soti Natural, Migam oraz Saule Technologies. Organizatorzy spodziewają się przybycia osób z całej Polski, w tym przedstawicieli ministerstw, instytucji rządowych, ośrodków wspierania przedsiębiorczości oraz ośrodków akademickich. Jednym z głównych celów konferencji jest integracja środowisk zaangażowanych w kształtowanie postaw pro-przedsiębiorczych w Polsce.

BLKV plakat mixer narodowy 01

Przede wszystkim jednak, przedstawione zostaną dotychczasowe wyniki projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Jest to inicjatywa skupiona na wspieraniu mikro-, małych i średnich firm.
Dzięki programowi, udało się stworzyć ogólnopolski ekosystem, w ramach którego, działała pięćdziesiąt Inkubatorów Przedsiębiorczości AIP oraz dziesięć akceleratorów Business Link.
Dzięki projektowi „Droga do Polski Przedsiębiorczej” powstało już kilka tysięcy inicjatyw startupowych, które z powodzeniem działają zarówno w Polsce, jak i zagranicą – wyliczają organizatorzy konferencji.

 

Podsumowanie i jednocześnie zamknięcie projektu to także początek nowego rozdziału.
W grudniu 2015 roku zostanie otwarty dziesiąty, największy, liczący ponad 4,5 tys.m2, Business Link na PGE Narodowym przy Al. Ks. J. Poniatowskiego 1 w Warszawie. Główną ideą projektu aranżacji oddziału Business Link na PGE Narodowym jest stworzenie przestrzeni przypominającej miasteczko biznesowe. Otwarte przestrzenie przeznaczone na tzw. mikrobiura oraz coworkingi zostaną wydzielone, jako place o odrębnej posadzce, zaś zaplecza socjalne  oraz strefa chilloutu zaprojektowane tak, by przypominały park i tereny zielone. Części wspólne stanowiące tzw. komunikacje na całej powierzchni Business Linka, symbolizować będą ulice wyposażone w małą architekturę naśladującą miejską. Zgodnie z intencją Inwestora, wnętrza lokalu nawiązywać będą do nowoczesnych i kojarzonych z innowacyjnością, biznesem oraz nowymi technologiami przestrzeni. Business Link PGE Narodowy już wkrótce będzie w stanie zapewnić miejsce do pracy oraz spotkań dla ponad 700 osób.

Formuła konferencji jest zgodna z podejściem pro przedsiębiorczym, gdzie końcowym etapem spotkania będzie networking uczestników i prelegentów konferencji. – Wierzę, że spotkania w mniej formalnej atmosferze pozwalają na otwartą i szczerą rozmowę oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Szczególnie ważne jest to w środowiskach akademicko-biznesowych, gdzie ta wymiana doświadczeń jest najbardziej istotna – mówi Dariusz Żuk, prezes Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Oferta ogólnopolskiej sieci Inkubatorów AIP i akceleratorów Business Link oparta jest na innowacyjnych programach składających się z trzech filarów:

  • Firma, czyli narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności, w tym m.in. możliwość skorzystania z powierzchni biurowej;

  • Wiedza, czyli system wspomagania biznesu i wzrostu innowacyjności realizowany przez najlepszych praktyków w formie spotkań Kick-off, Training, Mentoring;

  • Społeczność, czyli budowanie sieci kontaktów biznesowych poprzez uczestnictwo w spotkaniach networkingowych, w których biorą udział znane autorytety ze świata biznesu oraz liczne grono startupów.

Konferencja ogólnopolska jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

LogoUE 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj