BEATA WĄSOWSKA – „ZWIĄZKI ORGANICZNE”
wystawa malarstwa i grafik cyfrowych
Wernisaż: 13 marca 2023 r., godz. 17.00

0
431

Zapraszamy na wystawę malarstwa i grafik cyfrowych Beaty Wąsowskiej do Galerii MOK, ul. 3-go Maja 91a w Zabrzu.

„Jej pole gry w malowanie uczuć rozpina się w przestrzeni blejtramu, lecz krosna malarskie tylko wstępnie zaznaczają punkty węzłowe ucieczki od chaosu ku porządkowi malarskiego dyskursu. Dyskursu – z kim? Z czym? Przecież spogląda raczej rzadko, bez wielkiej chęci, w znajome wszystkim, oswojone miejsca. Woli raczej sygnalizować – cienką kreską obwodzącą niewyraźne postaci, zderzeniem wielokolorowych płaszczyzn – że stale jest w ruchu, że jej droga to bezskuteczne otwarcie na nieprzeczuwalne jeszcze światy. Tyle ich przecież pozostało do zrobienia. Aha, jeszcze jedno. Beata Wąsowska jest dobrą malarką.”

Tadeusz Lewandowski

Beata Wąsowska studiowała na Akademii Sztuk w Krakowie, na Wydziale Grafiki
w Katowicach, w pracowniach malarstwa prof. Jerzego Dudy-Gracza oraz prof. Marka Bieniasza oraz projektowanie graficzne książki w pracowni prof. Adama Romaniuka. Dyplom uzyskała w 1985 roku, natomiast w 1986 Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 2016 roku ukończyła studia podyplomowe „Historia sztuki, perspektywa społeczna i polityczna” w Colegium Civitas w Warszawie.

Uprawia malarstwo sztalugowe, digrafię, projektowanie graficzne. Animuje projekty artystyczne, pisze i uczy. Zrealizowała ponad kilkadziesiąt malarskich wystaw indywidualnych. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Była gościem krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich. Jest darczyńcą wielu fundacji i aukcji malarstwa. min.: Aukcja Polskiej Sztuki w Nowym Jorku, „Godula Hope”, „Bliźniemu swemu…”. Juror w konkursach plastycznych. Zainicjowała i zrealizowała projekt artystyczny Akcja Sztuki, współtworzyła projekt Zielona Oś 2.0. Jej prace znajdują się w zbiorach instytucji, muzeów oraz osób prywatnych w kraju i za granicą.

Strona internetowa Beaty Wąsowskiej: www.beatawasowska.pl

Z okazji Dnia Kobiet na gości wernisażu czekać będą niespodzianki. Wstęp wolny.
Wystawa czynna do 31
marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj