Awilux z nowym centrum tnąco-obróbczym za ponad 5 mln zł

0
1060

Firma Awilux Polska oferująca systemy okienno – drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej wzbogaciła swój park maszynowy o najnowszej generacji centrum tnąco-obróbcze o wartości ponad 5 mln zł. Maszyna stanowi serce nowoczesnej obróbki wszelkiego rodzaju profili PVC.

Firma Awilux dostarcza wysokiej jakości rozwiązania w zakresie stolarki okienno-drzwiowej i akcesoriów, które są precyzyjnie dopasowane do potrzeb każdego rodzaju inwestycji – nawet do tych najbardziej nowoczesnych i luksusowych. Jednak, aby wychodzić naprzeciw wszelkim potrzebom klientów, leszczyński producent okien i drzwi kontynuuje wcześniej rozpoczęte inwestycje – czego efektem jest instalacja nowoczesnego centrum tnąco-obróbczego do profili PVC. Inwestycja obejmuje także pomniejsze maszyny i urządzenia pozwalające na szybszą adaptację nowych rozwiązań technicznych, a jej łączna wartość to ponad 6,5 mln zł netto.

– Dzięki ogromnej dynamice światowego postępu technologicznego, również i w naszej branży z roku na rok pojawia się wiele nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na produkcję okien i drzwi najnowszej generacji. Jednak, aby podążać za tym rozwojem, należy odpowiednio i systematycznie uaktualniać park maszynowy. Dlatego już ponad rok temu zdecydowaliśmy się na zakup nowoczesnego centrum tnąco – obróbczego firmy Schirmer do PVC. Niewątpliwie, jest to nasza największa inwestycja w park maszynowy od czasu przeprowadzki do nowej siedziby – mówi Marek Sprengel, prezes firmy Awilux.

Rozwój niejedno ma imię

Pomimo sytuacji ekonomiczno-gospodarczej związanej z epidemią COVID-19, Awilux kontynuuje również inne, rozpoczęte już inwestycje. Jak wyjaśnia Marek Sprengel, w ostatnim czasie flotę ciężarówek firmy zasiliły trzy nowe auta przygotowane do transportu ciężkiego: „Aktualnie dysponujemy już ponad 17 samochodami – w tym siedmioma własnymi. Wszystkie pojazdy są wyposażone w wózki wyładowcze umożliwiające bezproblemowy rozładunek ciężkich konstrukcji. Oprócz tego, samochody przystosowane są do poruszania się po ciężkim terenie budowlanym, tym samym umożliwiając dowóz pod sam budynek. Muszę tu zaznaczyć, że jest to rozwiązanie bardzo cenione przez naszych partnerów zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdyż zyskują oni na czasie rozładunku. A i inwestorzy coraz częściej życzą sobie dostawę bezpośrednio na teren budowy”.

Co jeszcze – w dalszej przyszłości – planuje Awilux?

– W ciągu 4 lat działalność Awilux rozrosła się do takiego stopnia, że w przypadku działu produkcji aluminium wymagane jest doinwestowanie w powierzchnię produkcyjną. Co więcej, chcemy również dalej rozbudowywać zakład, inwestując w halę produkcyjną o powierzchni 3500 m2 oraz tzw. halę zimną do przechowywania gotowych wyrobów oraz załadunku. Inwestycja w produkcję wiąże się także z inwestycją w kadry, dlatego planujemy poszerzenie zatrudnienia o nowych pracowników produkcyjnych – wyjaśnia Marek Sprengel i podkreśla jednocześnie, że pomimo panujących aktualnie warunków, jest dobrej myśli i patrzy optymistycznie w przyszłość – bo bez tego optymizmu trudno o dalszy rozwój.

Dodatkowe informacje o firmie Awilux:

Awilux Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy SCHÜCO. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają nowoczesne i zautomatyzowane linie produkcyjne i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem Awilux Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.:  dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Awilux Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów SCHÜCO  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu Awilux dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj