Architectus civitatis nostrae – Budowniczy naszego miasta Nowa nagroda Prezydenta Miasta Poznania

Date:

Share post:

 

Najlepsi przedsiębiorcy realizujący inwestycje mieszkaniowe – budynki i osiedla na terenie Poznania – zostaną docenieni w ramach nowej nagrody w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego. Kapituła Nagrody zwróci uwagę na dokonania w tej branży, podkreślając sprawność organizacyjną i rzetelność wykonawców, jednocześnie promując Poznań jako miasto stawiające na najlepszą jakość budownictwa mieszkaniowego.

 

Nagroda przyznawana będzie co dwa lata, po raz pierwszy podczas tegorocznych targów Budma. Kandydaturę do nagrody, wraz z uzasadnieniem, mogą zgłaszać: przedsiębiorcy i ich organizacje, instytucje, fundacje i stowarzyszenia, organizacje społeczne, każdy mieszkaniec miasta oraz Kapituła Nagrody. W jej skład – na zaproszenie Prezydenta Miasta Poznania – wejdą przedstawiciele prezydenta, Rady Miasta Poznania, organizacji przedsiębiorców, stowarzyszeń architektów i urbanistów, wyższych uczelni oraz organizacji i miejskich ruchów społecznych. Skład Kapituły w każdej edycji Nagrody, przyjęty przez Prezydenta Miasta, będzie podawany do publicznej wiadomości.

Zgłoszenia na piśmie lub w formie elektronicznej powinny zawierać: nazwiska przedsiębiorców, krótki opis z uwzględnieniem charakterystycznych danych zrealizowanego projektu, daty realizacji przedsięwzięcia, opis zagospodarowania terenu i zdjęcia oraz uzasadnienie nominacji. Należy je kierować do Prezydenta Miasta Poznania. Termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji mija dnia 20 stycznia br.

Skuteczne zachęcanie do zamieszkania w Poznaniu to obecnie nadrzędny cel naszych działań. Miasto ma swoje walory, ale jeszcze wiele musimy poprawić, by przeciwstawiać się prognozom demograficznym, przewidującym postępujący spadek liczby mieszkańców. Zróżnicowana oferta wysokiej jakości budownictwa mieszkaniowego to niewątpliwie istotny czynnik wpływający na wybór miejsca zamieszkania. Miasto docenia i wspiera takie projekty – mówi Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania.

Budowa w granicach miasta dużej liczby budynków mieszkalnych o ciekawej architekturze
i dobrych rozwiązaniach funkcjonalnych, a także zespołów takich budynków w interesujących
i przyjaznych dla mieszkańców układach urbanistycznych, jest jednym z istotnych elementów, sprzyjających zahamowaniu tendencji odpływu mieszkańców z centrum – dodaje Andrzej Nowak, Dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP.

poznan2

Hanna Surma
rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Related articles

Międzynarodowa Konferencja walentynkowo-biznesowa Grupy Charyzma i Powołanie 2024

W dniach 8 i 9 lutego w największym salonie Lexusa w Europie mającym swoją siedzibę w Krakowie odbyła...

IX Walne spotkanie Stowarzyszenia Kobiet Charyzmatycznych

9 i 10 lipca odbyło się walne spotkanie Stowarzyszenia Kobieta Charyzmatyczna w Katowicach, w Fundacji Pomocy Dzieciom „Ulica"...

Rockandrollowe miejsce z duszą i tradycją

Rozmowa z Sebastianem Fydą – właścicielem i Anną Chudzik – menadżerką Leśniczówki Rock & Roll Cafe na temat wyzwań związanych z prowadzeniem...

Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej – od 20 lat dbają o najwyższą jakość kształcenia

Rozmowa z Romanem Szopą – Wicekanclerzem Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, odznaczonym „Odznaka Honorowa za Zasługi...