6000 biegaczy i prawie 440 tys. zł dla potrzebujących

0
1502

W niedzielę 2 września, 6000 osób „wybiegało” w Krakowie pomoc dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W siódmej edycji Kraków Business Run udało się zebrać dokładnie 438 210 zł.

W Krakowie 6000 biegaczy rywalizowało ze sobą w 1200 pięcioosobowych zespołach, składających się z przedstawicieli kilkuset małopolskich firm. Wszyscy oni łącznie zebrali kwotę 438 210 zł, przy czym 402 570 zł pochodzi z opłat startowych, a 35 640 zł uzyskano w akcji Pomagam Bardziej.

Trasa siódmej edycji Kraków Business Run wiodła z Rynku Głównego, ulicą Sławkowską na Planty, bulwarami otaczała Wawel, a następnie ulicą Grodzką Wiślną wracała na Rynek. Dystans biegu to 3,8 km dla każdego uczestnika w zespole, czyli łącznie 19 km dla całej sztafety. Najszybciej pokonała ją drużyna „Adam Czerwiński Team”, której na przebiegnięcie dystansu wystarczyło 59 minut i 49 sekund. Druga na mecie była drużyna „Running Performance” z czasem 1 godzina i 29 sekund, a trzecia to „Iron Dragon Thriatlon” z czasem 1 godzina, 7 minut i 40 sekund. Drużyna Fundacji Poland Business Run przybiegła na metę jako czwarta, tracąc zaledwie 7 sekund do trzeciego miejsca – bieg ukończyła z czasem 1 godzina, 7 minut i 47 sekund.

Najszybszym biegaczem w Krakowie okazał się Adam Czerwiński, który dystans 3,8 km pokonał w 10 minut i 53 sekundy. Jak mówi „– To niesamowite, że ten bieg tak naprawdę jest dla każdego. Wiele z tych osób właśnie tutaj pokonuje swoje pierwsze kilometry w życiu i przekonuje się, jak fantastycznym sportem jest bieganie”.

Drużyną, która w tym roku szczególnie zasłużyła na wyróżnienie, jest drużyna złożona z pracowników firmy Leach&Lang Property Consultants – Leach&dRUNk. To oni zebrali największą kwotę, czyli 7323 zł w rywalizacji charytatywnej Pomagam Bardziej i otrzymali Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną przez Dawida Wolińskiego.

Środki zebrane w wyniku Kraków Buisness Run 2018 zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji Poland Business Run – osób z niepełnosprawnością ruchową. W tym roku beneficjentami biegu są między innymi Sylwia Kokot, Jerzy Sumara, Sławomir Wolski, Władysław Zachwieja oraz mała Wiktoria Jarmuziewicz.

To niesamowite, jak bardzo dużo pozytywnej energii i dobrych emocji skumulowało się dziś na Rynku Głównym w Krakowie. W imieniu wszystkich beneficjentów tegorocznego biegu ogromnie dziękuję uczestnikom – jesteście wspaniali!” – mówiła w czasie imprezy Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Poland Business Run.

Kraków Business Run jest częścią największego w Polsce biegu charytatywnego – Poland Business Run. Tego samego dnia – 2 września, w 9 miastach kraju, punktualnie o godzinie 10:30 wystartowało w nim ponad 23,6 tys. biegaczy. Na rzecz potrzebujących łącznie udało się zebrać 1 752 450 zł. Kwota ta pomoże „stanąć na nogi” kilkudziesięciu podopiecznym Fundacji Poland Business Run.

***

Organizatorzy Kraków Business Run 2018: Fundacja Poland Business Run, Luxoft, UBS, Radisson Blu, EPAM, Cisco, KISS digital, General Electric, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj