40 000 dzieci w Iraku potrzebuje pilnej pomocy

0
2031

Dnia 24 czerwca 2016 roku z irackiego miasta Al-Falludża oraz okolicznych miejscowości w regionie Al-Anbar uciekło 85 000 rodzin, w tym około 40 000 dzieci.

 

Rodziny wraz z dziećmi szukają schronienia u krewnych oraz w obozach dla uchodźców. Największy z nich znajduje się 40 km od Bagdadu. UNICEF jest zaniepokojony doniesieniami o przetrzymywaniu około 8200 mężczyzn, z czego ponad 1200 to młodzi chłopcy. Kobiety samodzielnie troszczą się o swoje rodziny, nie mając pewności, czy jeszcze kiedyś ujrzą swoich mężów i synów.

W obozach, do których dotarły osoby zmuszone do opuszczenia swoich domów brakuje miejsca, ale również wody i żywności. Często bywa tak, że dzieci muszą przebywać długie godziny na otwartej przestrzeni, w wysokich temperaturach. Pomoc w obozach jest niewystarczająca.

 

UNICEF wraz z organizacjami partnerskimi robi wszystko, aby zapewnić pomoc, która uratuje życie rodzin zmuszonych do ucieczki. Od 1 czerwca dostarczono pomoc żywnościową, a także wodno-sanitarną do niemal 80 000 osób, które musiały opuścić swoje domy. UNICEF prowadzi również kampanie szczepień przeciwko polio i odrze.

Dzieci w wieku szkolnym obecnie korzystają z tymczasowych miejsc do nauki. Otrzymują również pomoc psychologiczną. UNICEF robi wszystko, aby pomóc potrzebującym dzieciom.

Pomóc można wchodząc na stronę www.unicef.pl/pomoc

Karolina Krzyżankiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj