25 Finał WOŚP nie zwalnia tempa!

0
1752

Za nami już dwie konferencje z Jurkiem Owsiakiem i zarządem Fundacji. Równo o godz. 13:45 ponad 5 tysięcy biegaczy wyruszyło na warszawskie ulice w ramach happeningu „Policz się z cukrzycą”.

Na warszawskim Placu Defilad wyrosło finałowe miasteczko, scena muzyczna oraz profesjonalne studio telewizyjne, do którego z każdą minutą przybywają nowi goście. Grają z nami m.in. Basia Kurdej-Szatan, Robert Biedroń, Filip Chajzer, Maffashion czy Jerzy Stuhr. A to wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych sponsorów, służb mundurowych Warszawy oraz samego Miasta Stołecznego, za co Jurek Owsiak podziękował podczas spotkania z dziennikarzami.

 

Kultury i Nauki wystartował 11. bieg Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy! Od tego roku rozszerzyliśmy ideę happeningu o naukę pierwszej pomocy, co nie byłoby możliwe bez partnera Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” – marki samochodów Volkswagen. W samej Warszawie pobiegło ponad 5 000 uczestników, a dochód z pakietów startowych zostanie przeznaczony na zakup 10 pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet z cukrzycą. Dzięki dodatkowej darowiźnie od Banku Pekao S.A. w kwocie 200 000 zł razem będziemy mogli zakupić takich 20 urządzeń. Sponsorem głównym biegu jest firma Eden, a partnerem głównym Volkswagen.

 wośp 2 finał

NIE UPIECZE IM SIĘ… ale ugotuje już tak! Czyli wielkie gotowanie pod Pałacem Kultury i Nauki. Cztery tysiące litrów zupy „Sokołów” z wieprzowiną, grzybami i warzywami dla głodnych pomagania! 

Wiadomości ze sztabów:

W II LO w Częstochowie nauczyciele wystawiają na aukcje swoje usługi m.in. wspólne „fit” śniadanie czy trening personalny. W poprzednich latach licytowano również podwózkę do domKrakowski Klub Morsów Kaloryfer wykąpał się w przerębli w kształcie serca;

Boston: sztab już w sobotę zebrał 1 000 funtów na specjalnej imprezie, podczas której DJ Gurnik zmiskował Hymn Finału, a właściciele pubu The Ship Inn postanowili przekazać część z weekendowego utargu;

Dostaliśmy sygnały m.in. z Belgii, Norwegii, Szkocji, Kanady – wolontariusze kwestują na ulicach, a całe miasta grają z nami. Chiny, Nowa Zelandia i Australia raportują o zakończeniu orkiestrowych zbiórek, a Chicago startuje za godzinę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj