Zapraszamy na przekazanie karetki szpitalowi w Krakowie-Prokocimiu

0
2093

Nowoczesna karetka „S” od WOŚP dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

W najbliższy poniedziałek (12 lutego), o godzinie 12:00 odbędzie się wyjątkowa uroczystość. W imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurek i Lidia Owsiak przekażą w darze nowoczesną karetkę typu S dla krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Karetka „S” służyć będzie do transportu pacjentów na konsultacje, leczenie w komorze hiperbarycznej lub protonoterapię. Specjalistyczne wyposażenie umożliwi przewóz dzieci w stanie zagrożenia życia. Będzie to już druga karetka, którą Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie otrzyma od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Symboliczne przekazanie i prezentacja karetki w obecności Lidii i Jerzego Owsiak, przedstawicieli WOŚP oraz Dyrekcji USDK odbędzie się przed wejściem głównym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (ul. Wielicka 265).

Uroczystość jest otwarta dla mediów. Serdecznie zapraszamy!

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie jest ważnym ośrodkiem medycznym, edukacyjnym i badawczym; dysponuje 469 łóżkami. Służy dzieciom z obszaru Małopolski i z sąsiednich województw. W 24 oddziałach leczone są dzieci w wieku od noworodka do 18 roku życia. Szpital działa we wszystkich dziecięcych specjalnościach pediatrycznych i chirurgicznych, dzięki czemu Szpital zapewnia największą kompleksowość leczenia. Placówka dysponuje również pełnym spektrum możliwości diagnostycznych i rehabilitacyjnych.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.

Kontakt:

Krzysztof Dobies
Rzecznik prasowy Fundacji WOŚP
e-mail: [email protected]

Biuro Prasowe Fundacji WOŚP
tel. 695 870 020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj