Zabrze – Rusza MUZYCZNE LATO!

0
1226

Rusza Muzyczne Lato! Na początek Püdelsi

Muzyczne Lato rusza juz 7 lipca! Tradycyjny letni cykl koncertów plenerowych na stałe wrósł w harmonogram imprez letnich w Zabrzu. Tym razem główny organizator, Dom Muzyki i Tańca, znów dołożył starań, by do Zabrza sprowadzić jak najszerszą plejadę gwiazd.

Muzycznebaner baner

Cykl rozpocznie zespół Püdelsi. Kapela powstała w 1985 roku w Krakowie, a podstawowy skład stanowili muzycy związani z zespołem Düpą pod kierownictwem Andrzeja Püdla Bieniasza. Znaczącym sukcesem zespołu była nagroda na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku z wokalistą Przemysławem Trębaczem. Na przestrzeni lat skład zespołu ulegał zmianom, a wspomnieć należy, że śpiewali z nimi m.in.: Kora, Maciej Miecznikowski, Maciej Maleńczuk i Szymon Goldberg. Obecnie frontmanem zespołu jest Piotr Foreman.

Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu. Wstęp wolny.

Kolejne koncerty będą odbywać się w każdy piątek. Wystąpią: Mesajah (14 lipca), Cleo (21 lipca), Game Cover (28 lipca), Kabaretowa Grupa Biesiadna (4 sierpnia), Loka (11 sierpnia), Sztywny Pal Azji (18 sierpnia), a cykl zakończy tradycyjna Dyskoteka pod gołym niebem.

Zmiana organizacji ruchu na Webera

Tradycyjnie w związku z cyklem koncertów Muzyczne Lato zmienia się organizacja ruchu na ul. Webera.

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej informuje, że wzorem lat ubiegłych w każdy piątek od godz. 16:00 począwszy od dnia 7 lipca do dnia 25 sierpnia 2017 roku włącznie w ciągu ul. Webera wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Opawskiej. Równocześnie północna część ul. Webera zostanie wyłączona z możliwości zatrzymywania się pojazdów, na odcinku od ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Łangowskiego.

.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj