Szczyt klimatyczny w Katowicach już od 3 grudnia!

0
1200

Szczyt Klimatyczny to wielkie przedsięwzięcie, które przyciągnie do stolicy Górnego Śląska 30 tys. delegatów z 196 krajów, wiąże się to ze sporymi zmianami w organizacji ruchu – w szczególności w Strefie Kultury i jej sąsiedztwie. Ze względu na możliwość dalszych zmian wszystkie informacje będą publikowane na stronie www.katowice.eu

Ulice zamknięte dla ruchu:

Olimpijska, Góreckiego, Dobrowolskiego (od wjazdu na teren Muzeum Śląskiego do ul. Góreckiego)

Na ulicach tych zapewniony będzie dojazd do przyległych posesji, m.in. do obiektów NOSPR i biurowca .KTW od ul. Olimpijskiej. Przyległe odcinki ul. Ordona, Skrzypka i Nadgórników staną się drogami bez przejazdu (patrz mapka).

DODATKOWE ZAKAZY ZATRZYMYWANIA SIĘ POJAZDÓW:

al. Roździeńskiego (jezdnia północna) od ul. Dobrowolskiego do Ronda

Dobrowolskiego (obie jezdnie), Dudy-Gracza (obie jezdnie) od ulicy Pańki do al. Roździeńskiego, Pańki od wyjazdu z parkingu hotelu Novotel do ulicy Dudy-Gracza, Kopalnianej od Markiefki do Ścigały, Ścigały od Kopalnianej do Nadgórników, Nadgórników od Ścigały do Dobrowolskiego

Zakazy nie będą dotyczyć zatok postojowych wydzielonych poza jezdniami.

ZAKAZY RUCHU PIESZYCH

Zakazami ruchu pieszych objęte zostaną chodniki przy Spodku wzdłuż al. Roździeńskiego i al. Korfantego, fragment ul. Olimpijskiej w rejonie MCK oraz ul. Góreckiego z zapewnieniem dojść do posesji. Cała Strefa Kultury, z wyjątkiem Muzeum Śląskiego i NOSPR, będzie zamknięta dla mieszkańców.

Zamknięte zostaną kładki – z ul. Uniwersyteckiej do Strefy Kultury oraz nad ul. Olimpijską.

DODATKOWE ZMIANY 3, 12, 13 i 14 GRUDNIA

3 grudnia po godz. 16.00 planowane jest czasowe wyłączenie z ruchu samochodowego al. Korfantego od ronda do ul. Katowickiej w obu kierunkach.

Planowane jest również wprowadzanie na bieżąco dodatkowych, krótkotrwałych zmian w organizacji ruchu, szczególnie w okresie 12 – 14 grudnia, związanych z przyjazdem do naszego miasta prezydentów, premierów i ministrów państw biorących udział w COP24.

źródło: katowice.eu

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj